Pożegnanie Bernarda Ładysza

Zmarł Bernard Ładysz - księga kondolencyjna

Żegnając Mistrza, oddajemy Mu najwyższy szacunek i hołd. Zachęcamy do zamieszczania wpisów upamiętniających Artystę w księdze kondolencyjnej.

25 lipca, w wieku 98 lat, zmarł Bernard Ładysz – wybitny polski śpiewak operowy, aktor, żołnierz AK. Nabożeństwo żałobne odbędzie się w środę 5 sierpnia o godz. 10.00 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie. Po mszy nastąpi odprowadzenie zmarłego na Cmentarz Wojskowy na Powązkach, gdzie spocznie w Alei Zasłużonych. Z tej okazji Teatr Wielki - Opera Narodowa uruchomił na swojej stronie internetowej specjalną księgę kondolencyjną, w której wszyscy fani i przyjaciele Artysty będą mogli złożyć pożegnalne wpisy oraz podzielić się swoimi wspomnieniami związanymi z wielkim polskim śpiewakiem.

Bernard Ładysz przez kilkadziesiąt lat związany był z Operą Warszawską, później Teatrem Wielkim w Warszawie. W 1956 zwyciężył w międzynarodowym konkursie śpiewaczym w Vercelli, od tego momentu jego wspaniały głos podziwiany był na całym świecie. W swoim repertuarze posiadał największe role operowe m.in. Griemina, Borysa Godunowa, Skołuby czy Stolnika.

Księga kondolencyjna online.

Adam Kozal
Materiał nadesłany
5 sierpnia 2020
Portrety
Bernard Ładysz

Książka tygodnia

Biała jak mleko, czerwona jak krew
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Alessandro D'Avenia

Trailer tygodnia

Romans wschodni
Victoria Vatutina i Olga Bilas
Koncert spina w harmonijną całość kla...