Pożegnanie wałbrzyskiego Agenta 007

"James Bond - Świnie nie widzą gwiazd" - reż. Wiktor Rubin - Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu

W najbliższy weekend na scenie wałbrzyskiego Teatru ostatnie prezentacje spektaklu James Bond: świnie nie widzą gwiazd, którego premiera odbyła się 18 listopada 2010 roku. Zapraszamy wszystkich, którzy nie widzieli lub chcą jeszcze raz zobaczyć w akcji wałbrzyskiego JAMESA BONDA!

James Bond: świnie nie widzą gwiazd to spektakl teatralnego duetu: dramaturżki Jolanty Janiczak i reżysera Wiktora Rubina. Twórcy znani są również wałbrzyskiej publiczności ze spektakli pokazywanych w ramach Fanaberii Teatralnych - Emigrantów według Mrożka z krakowskiej Łaźni Nowej czy Joanny, Szalonej Królowej Teatru Żeromskiego w Kielcach.

Spektakl jest błyskotliwym i bezkompromisowym rozprawieniem się z mitem agenta 007 jako bohatera masowej kultury i masowej wyobraźni, który zamiast w służyć Jej Królewskiej Mości staje się raczej służącym tandety. Znane z literackiej i filmowej wersji postaci podporządkowane są rolom, w jakie wtłacza nas popkultura. Z tej przyczyny w wałbrzyskiej adaptacji większy nacisk położono na role kobiece. Świetne kreacje stworzyły w nim znakomite aktorki: Agnieszka Kwietniewska, Irena Wójcik, Ewelina Żak, Mirosława Żak.

Spektakl przeznaczony jest dla widzów powyżej 16 roku życia.

1 lutego 2013 / piątek  /     godz. 19.00                  Duża Scena
2 lutego 2013 / sobota /     godz. 19.00                  Duża Scena
3 lutego 2013 / niedziela / godz. 18.00                  Duża Scen

(-)
Materiał Teatru
30 stycznia 2013
Portrety
Wiktor Rubin

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...