Pożegnanie z pantomimą na zakończenie sezonu

"Zaszafienie" oraz "Jiu-jitsu, czyli jak umierają małe dziewczynki"

Dwa darmowe przedstawienia - "Zaszafienie" oraz "Jiu-jitsu, czyli jak umierają małe dziewczynki" - będzie można zobaczyć 1 lipca na zakończenie sezonu 2009/2010 we Wrocławskim Teatrze Pantomimy

"Zaszafienie" to opowieść o losach prostego człowieka, zmagającego się z przeciwnościami życia. Bohater czuje się osaczony przez wszechogarniający konsumpcjonizm, agresywnie sprzedawany przez media kierujące współczesnym światem, przeszkadza mu brak u ludzi jakichkolwiek wartości. Rządzący społeczeństwem medialny mechanizm ingeruje w jego życie, prowadzi do znieczulicy, zaburzeń emocjonalnych i choroby psychicznej. Zaszafiony próbuje rozładować stres, sięgając po alkohol i narkotyki. W tej roli Artur Borkowski, będzie można też zobaczyć: Mateusza Kowalskiego, Monikę Rostecką-Komorowską oraz Krzysztofa Roszkę, współautora scenariusza (z Jackiem Aumüllerem) i reżysera "Zaszafienia".

"Jiu-jitsu, czyli jak umierają małe dziewczynki" to etiuda ruchowa wykorzystująca techniki pantomimy klasycznej, elementy tańca współczesnego oraz improwizacji. Pomysł przedstawienia zrodził się po lekturze wiersza Katarzyny Zdanowicz "Jak umierają małe dziewczynki". Spektakl opowiada o niemożności poradzenia sobie z kobiecą fizycznością, która staje się przeszkodą do normalnego funkcjonowania. "Jiu-jitsu..." wyreżyserowała Agnieszka Charkot. Wystąpią: Agnieszka Dziewa, Paulina Saluszewska i Agnieszka Charkot.

W obu przedstawieniach zagrają adepci Studia Pantomimy działającego przy Teatrze Pantomimy. Początek o godz. 18 we Wrocławskim Teatrze Pantomimy przy alei Dębowej 16. Wstęp wolny.

Dawid Kocój
Gazeta Wyborcza Wrocław
30 czerwca 2010

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...