Pożegnanie z tytułem

"Życie jest snem " - reż. Lech Raczak - Wrocławski Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego

Pod koniec października – ostania szansa obejrzenia spektaklu Wrocławski Teatru Współczesnego w reżyserii Lecha Raczaka "Życie jest snem" [w repertuarze od stycznia 2013].

Baśniowy świat z przebłyskami koszmarnego realu, w którym uwikłani w sny bohaterowie nie potrafią odnaleźć własnego człowieczeństwa, grzęznąc we mgle i dramatycznych wydarzeniach to wizja chaosu, w którym tkwimy – pisała po premierze Małgorzata Matuszewska w „Gazecie Wrocławskiej". – To także straszna wizja nas samych – ludzi szukających porządku, spełnienia marzeń, spełnienia samych siebie, szczęścia. Bezskutecznie. „Życie jest snem" siedemnastowiecznego dramaturga Calderóna de la Barki to rzecz o poszukiwaniu tajemnicy i głębi istnienia przez ludzi pełnych niepokojów, niepewnych niczego na tym świecie, nawet samych siebie, borykających się z losem.

Życie w snach bywa niekiedy bardziej fascynujące niż to na jawie – uważa Lech Raczak. – Istnieją też teorie naukowe, mówiące, że my, poznając świat, usiłując coś obliczyć, zmierzyć, opisać, dostrzec, tak mocno wpływamy na przedmiot opisu, że fałszujemy rzeczywistość. I między innymi o tym jest dramat Calderona.

Słynny dramat prezentujemy w znakomitej obsadzie aktorskiej – na scenie między innymi Maciej Tomaszewski i partnerująca mu Renata Kościelniak, a także Krzysztof Kuliński i Krzysztof Zych oraz grono młodych aktorów WTW.

25 października – w niedzielę – teatr dla rodziców – spektakl z opcją bezpłatnej opieki nad dzieckiem. Więcej TUTAJ: http://www.wteatrw.pl/index.php/teatr-dla-rodzicow

(-)
Materiał Teatru
23 października 2015

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia