Pożegnanie z tytułem

"Monsters. Pieśni morderczyń" - reż. Robert Talarczyk - Teatr Rampa w Warszawie

Spektakl "Monsters " autorstwa i w reżyserii Roberta Talarczyka zyskał uznanie widzów i krytyków za mistrzowskie połączenie dobrej muzyki z kontrowersyjnymi tematami. Są to prawdziwe historie słynnych morderczyń opowiedziane drapieżnie, ale też z przymrużeniem oka.

Wszystkie choć skazane na śmierć, zyskały sławę dzięki mediom zarabiającym na tematach przemocy. Ich szokujące opowieści są idealnym pretekstem dla znakomitych przebojów Nicka Cave'a, Boba Geldofa, Toma Waitsa, a Renata Przemyk stworzyła specjalnie do tego przedstawienia kilka piosenek. Wykonują je cztery doskonale śpiewające aktorki - sceniczne indywidualności: bawiąca temperamentem Małgorzata Duda-Kozera, mistrzyni lirycznych ballad Ewa Lorska, emanująca seksapilem femme fatale Dominika Łakomska, porażająca głosem w filigranowej posturze Dorota Osińska.

Ich rewelacyjne interpretacje tych piosenek zostały - na życzenie publiczności - wydane na płycie CD. Choć żegnamy się z tytułem, nie musisz żegnać się z jego przebojami. Będąc na spektaklu 2 lub 3 lutego otrzymasz na pamiątkę tę unikalną płytę z wybranymi piosenkami z "Monsters".

Ostatnie spektakle - 2 lutego godz. 20.30; 3 lutego godz. 19.30.

Agnieszka Wyszomirska
Materiał Teatru
26 stycznia 2019
Portrety
Robert Talarczyk

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia