Pożegnanie z tytułem

"Pod presją" - reż. Maja Kleczewska - Teatr Śląski w Katowicach

Po pięciu wspólnych sezonach żegnamy spektakl "Pod presją" w reż. Mai Kleczewskiej, który pokochali widzowie, a krytyka uznała za jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych sezonu 2017/2018.

Przedstawienie odwiedziło kilkanaście festiwali teatralnych w Polsce i za granicą, gdzie cieszyło się uznaniem publiczności oraz zdobyło znaczące nagrody, między innymi: Złotą Maskę, tytuł najlepszego spektaklu zagranicznego na 37. Festiwalu de Otoño w Madrycie, Nagrodę im. Konrada Swinarskiego dla najlepszego reżysera czy Grand Prix 11. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Boska Komedia".

Za kreację zbiorową „umożliwiającą stworzenie nieoczywistego, intymnego portretu psychologicznego bohaterki" doceniono również zespół aktorski na Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy. Odtwórczyni roli Mabel, świetna Sandra Korzeniak, otrzymała z kolei m.in. Złotą Maskę, Główną Nagrodę Aktorską na wspomnianej „Boskiej Komedii" czy Tytuł Najlepszej Aktorki na XXV Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi.

Przedstawienie wzruszało i zachwycało widzów z całej Polski. 23, 24 i 25 września odbędą się jego ostatnie pokazy. Nie przegapcie pożegnania z POD PRESJĄ!

https://teatrslaski.art.pl/repertuar/pod-presja/

Aneta Głowacka
Teatr Śląski
19 września 2022
Portrety
Maja Kleczewska

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia