Poznań w finale

"Chłopiec malowany" - reż. Piotr Ratajczak -Teatr Polski w Poznaniu

Spektakl Teatru Polskiego w Poznaniu "Chłopiec malowany" znalazł się w finale konkursu 17. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej

Sztuka Piotra Rowickiego "Chłopiec malowany" Piotra Rowickiego zdobyła nagrodę główną oraz nagrodę publiczności w trzeciej edycji konkursu poświęconego polskiej dramaturgii współczesnej Metafory Rzeczywistości, organizowanego przez Teatr Polski w Poznaniu.

14 listopada 2010 r. w Teatrze Polskim w Poznaniu odbyła premiera dramatu. Reżyserował Piotr Ratajczak.

Dramat "Chłopiec malowany" opowiada o matce, która czeka na powrót syna przebywającego na misji wojskowej. Oczekiwanie przerywa wizyta żołnierzy, którzy przychodzą poinformować, że jej syn zginął podczas akcji zbrojnej.

Kobieta stara się odroczyć moment przekazania wiadomości, ponieważ jedyne co posiada to miłość do syna, jego idealny obraz i nadzieję, że wkrótce powróci on z wojny. Kiedy żołnierze próbują przekazać wiadomość, sytuacja się komplikuje, stopniowo pokazując inną twarz poszczególnych postaci...

W spektaklu wystapili: Barbara Krasińska (Matka Jacka), Michał Kaleta (Żołnierz 1), Piotr B. Dąbrowski (Żołnierz 2), Paweł Siwiak (Duch Jacka).

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie stawiając sobie za cel popularyzację polskiego dramatu współczesnego każdego roku nagradza najciekawsze spektakle w polskim teatrze. 17. edycja konkursu została ogłoszona w październiku 2010 roku; zgłoszonych zostało 85 spektakli z 51 teatrów. Do finału trafiło 11 spektakli.

Werdykt jury poznamy na początku lipca.

sdr
Głos Wielkopolski
12 maja 2011

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Malta Festival Poznań ...
Michał Merczyński
Dziś ogłaszamy kolejne wydarzenia, kt...