Poznanie przez taniec

Teatr Wielki - Opera Narodowa w Warszawie

Do piątku, 25 lipca 2014, trwają w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej warsztaty choreograficzne odbywające się w ramach polsko-norweskiego projektu edukacyjnego "Poznanie przez taniec" realizowanego we współpracy Teatru Wielkiego - Opery Narodowej i Den Norske Opera & Ballet.

Od marca 2014 roku młodzież w wieku 16-19 lat uczestniczy w cotygodniowych warsztatach tanecznych. Obecnie odbywają się zgrupowania, a efektem prawie całorocznej pracy będzie wspólny (polsko-norweski) spektakl taneczny zaprezentowany łącznie 5 razy na deskach Teatru Wielkiego - Opery Narodowej i Den Norske Opera vind (asystent - Bartosz Anczykowski), dla grupy norweskiej - Anna Hop i Cine Espejord (asystent Sarah Da Fonseca). Ważnym elementem projektu jest muzyka. Choreografowie pracują z muzyką współczesną, której kompozytorzy są swoistą wizytówką danego kraju. W przypadku polskich choreografii jest to muzyka Wojciecha Kilara.

Obecne zgrupowanie prowadzi Kristian Stvind.

Projekt realizowany jest ze środków funduszy EOG pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii oraz ze środków krajowych.

(-)
Materiał Teatru
24 lipca 2014

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia