Poznańscy aktorzy górą w Toruniu

21. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek Spotkania

Anna Mierzwa z Teatru Nowego i Artur Romański z Teatru Animacji zdobyli laury na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek Spotkania

Jury XXI Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek Spotkania w Toruniu doceniło Annę Mierzwę i Artura Romańskiego. Aktorka Teatru Nowego w Poznaniu otrzymała nagrodę za najlepszą rolę kobiecą w spektaklu "Chodź na słówko" [na zdjęciu] Maliny Prześlugi.

Jury ZASP - Sekcji Teatrów Lalkowych przyznało Nagrodę im. Jana Wilkowskiego za mistrzowską kreację postaci Świni w spektaklu "Smoki" Arturowi Romańskiemu.

Przedstawienie "Chodź na słówko" w reżyserii Jerzego Moszkowicza, według tekstu Maliny Prześlugi miało premierę w 2013 roku w Centrum Sztuki Dziecko i zdobyło już wiele nagród. Znalazło się również wśród sztuk prezentowanych w jubileuszowej publikacji "20/20", wydanej we wrześniu tego roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, podsumowującej dwadzieścia lat Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Ponadto Malina Prześluga została nagrodzona za sztukę na poznańskich Kontekstach 2013. Dramat typowany był również przez krytyków w rankingu "Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2012/2013" w piśmie "Teatr".

Premiera "Smoków" autorstwa Maliny Prześlugi odbyła się zaledwie miesiąc temu w Teatrze Animacji. Spektakl wyreżyserował Marian Pecko.

Oba przedstawienia można obejrzeć na Scenie Wspólnej oraz w Teatrze Animacji w Poznaniu

Stefan Drajewski
Polska Głos Wielkopolski
22 października 2014

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...