Poznańska Inicjacja nagrodzona na Beijing Fringe

"Inicjacja" - reż. Iwona Pasińska - Polski Teatr Tańca w Poznaniu

Po raz kolejny przekonujemy się, że ekspresja ciała jest zrozumiała na całym świecie. „Inicjacja" otrzymała nagrodę „Zebra Awards" na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Beijing Fringe za „najlepszy utwór zagraniczny".

Odbywający się od 2008 roku Beijing Fringe Festival skierowany jest głównie do młodej publiczności i twórców. Jego celem jest promocja w Chinach teatru niezależnego, ambitnego i nowatorskiego. Program pierwszych dwóch edycji obejmował wyłącznie produkcje chińskie. Od 2010 roku festiwal stał się wydarzeniem międzynarodowym.

Choreograficzny projekt filmowy Polskiego Teatru Tańca zaprezentowany został w Chinach po raz pierwszy. Natomiast spektakle z repertuaru Polskiego Teatru Tańca znane są publiczności chińskiej. Zespół teatru wystąpił kilkukrotnie w Państwie Środka - między innymi podczas China Shanghai International Arts Festival, w Harbin Opera House, Tianjin Opera House oraz Poly Theatre w Shenzhen.

Przypomnijmy, że "Inicjacja" - produkcja filmowa Polskiego Teatru Tańca z 2017 roku - brała udział w wielu festiwalach i przeglądach filmowych na całym świecie. Otrzymała I nagrodę ARTS TRIANGLE - Dance Film Festival 2018 w Dallas (USA), I nagrodę Mexico City Videodance Festival 2018 (Meksyk), I nagrodę On Art Film Festival 2019 w kategorii video-art (Polska), Nagrodę Międzynarodową w ramach festiwalu Movimiento en Movimiento 2019 (Meksyk), Nagrodę Lyncha dla najlepszego filmu autorskiego na Austin Arthouse Film Festival 2019 (USA), Międzynarodową Nagrodę Filmową Play Short 2019 dla najlepszego filmu tańca oraz nagrodę dla najlepszego filmu eksperymentalnego podczas 8. edycji Woodengate Film Festival 2020 (Rumunia).

Tegoroczny udział ‚Inicjacji" w Beijing Fringe jest efektem wieloletniej współpracy pekińskiego festiwalu i IAM, sięgającej 2013 r.

Link do filmu

(-)
Materiał Teatru
30 stycznia 2021

Książka tygodnia

Trailer tygodnia