Poznańska premiera

"Moja droga B." - reż. Marek Koterski - Teatr Polonia w Warszawie

Już dziś o godz. 19:00 w Scenie na Piętrze odbędzie się poznańska premiera przedstawienia "Moja droga B.". Spektakl na podstawie monodramu napisanego przez Krystynę Jandę, wyreżyserowany przez Marka Koterskiego, a zagrany przez Małgorzatę Bogdańską - to musi być hit.

Monodram powstał na podstawie zbioru felietonów Krystyny Jandy pod tym samym tytułem. To listy do przyjaciółki, pani B., która wie o wszystkich ważnych rzeczach w życiu autorki: spostrzeżeniach, marzeniach, troskach, stanach ducha i żalach oraz o pretensjach do świata i ludzi. Mówi się o sobie i innych kobietach. O świecie i dzieciach, o młodzieży i lękach, także o bezsenności.

Za reżyserię tego nietypowego spektaklu wziął się nietuzinkowy mężczyzna o ironicznym spojrzeniu na życie i rzeczywistość, czyli Marek Koterski, scenarzysta i reżyser choćby "Dnia Świra".
Występuje Małgorzata Bogdańska, aktorka grająca w filmie i w teatrach - na wielu scenach warszawskich - także w Och-teatrze w spektaklu "Zaświaty czyli czy pies ma duszę?".

Materiał nadesłany
www-e-teatr.pl
22 kwietnia 2013

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Miłość do trzech pomar...
Zbigniew Głowacki