Poznański "Mizantrop" szczecińskiego plakacisty

Piotr Depta zwycięzca konkursu

Plakat stworzony przez szczecińskiego studenta będzie promował lutową premierę sztuki "Mizantrop", która odbędzie się w Teatrze Polskim w Poznaniu.

Piotr Depta, student Wydziału i Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie, zwyciężył w konkursie na plakat spektaklu "Mizantrop" w Teatrze Polskim w Poznaniu. Nadesłano 263 prace z całego kraju. Jury uznało, że projekt stworzony przez studenta AS jest najlepszy. Plakat będzie promował premierę spektaklu w reżyserii Kuby Kowalskiego, która będzie miała miejsce 14 lutego br. na Dużej Scenie Teatru Polskiego w Poznaniu. Przedstawienie będzie oparte na czteroaktowym dramacie Moliera z 1666 roku. Piotr Depta jest studentem trzeciego roku, obecnie przygotowuje pracę dyplomową.

Ilustracja Piotra Depty jest skrajnie minimalistyczna. Przedstawia człowieka ustawionego przed symbolicznym murem, artysta ograniczył się do podstawowych środków ekspresji - kropek i kresek.

- Kiedy zobaczyłem informację o konkursie, zrobiłem błyskawiczne "prześwietlenie głowy". Kod był prosty, pomyślałem o tym, co mi się kojarzy z Molierem i słowem

"mizantrop", a mianowicie o alienacji. Doszedłem do wniosku, że wyalienowany człowiek jest oddzielony od reszty świata ścianą, której syntezą w mojej pracy jest kreska - mówi Piotr Depta.

(szymw)
Kurier Szczeciński
29 stycznia 2014

Książka tygodnia

Tamara Łempicka. Sztuka i skandal
Wydawnictwo Marginesy
Laura Claridge

Trailer tygodnia

12. Festiwal Sztuk Alt...
Paweł Wrona
Odkrywanie świata sztuk alternatywnyc...