Poznański spektakl zaproszony na Festiwal

"Ojczyzna" - reż. Justyna Sobczyk - Teatr Polski w Poznaniu

Z przyjemnością informujemy, że spektakl Ojczyzna w reż. Justyny Sobczyk został zaproszony na Międzynarodowy Festiwal Teatralna Karuzela!

Jest to przegląd najciekawszych zjawisk w sztuce współczesnej dla dzieci i młodzieży z Polski i Europy. Edycja w 2016 roku będzie obejmowała prezentacje: spektakli, akcji performatywnych, koncertów, pokazy pracy warsztatowej, debiuty reżyserskie oraz cykl działań edukacyjnych. Program Festiwalu został podzielony merytorycznie na cztery strefy: RUCHU, SŁOWA, OBRAZU, DŹWIĘKU. VI Międzynarodowy Festiwal Teatralna Karuzela to największe wydarzenie dla dzieci i młodzieży w Łodzi prezentujące sztukę współczesną w tak szerokim kontekście.
Spektakl zagramy 3 czerwca, o g. 18.00

Ponadto Komisja Artystyczna programu TEATR POLSKA w składzie: Konrad Szczebiot (przewodniczący), Joanna Biernacka, Lech Śliwonik, Marzenna Wiśniewska i Kalina Zalewska, po obejrzeniu rejestracji stu przedstawień zgłoszonych do udziału w programie, postanowiła zarekomendować do drugiego etapu kwalifikacji spektakl Ojczyzna, w reż. Justyny Sobczyk! Program TEATR POLSKA został zainicjowany w 2009 roku w celu ułatwienia dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zintensyfikowanie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, niezależne i stowarzyszenia mogą ubiegać się o dofinansowanie prezentacji spektaklu w małych miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego, ale które posiadają infrastrukturę umożliwiającą prezentację przedstawienia.

(-)
Materiał Teatru
11 maja 2016

Książka tygodnia

Ksiuty z Melpomeną
vis-a-vis
Stefan Wiechecki

Trailer tygodnia