Poznański Teatr Muzyczny ma nowego dyrektora

Przemysław Kaliszewski "odmłodzi" widownię?

Menedżer i animator kultury Przemysław Kieliszewski został dyrektorem Teatru Muzycznego w Poznaniu. Zapowiada, że teatr będzie kontynuować wystawianie operetek, tworzyć musicale i prowadzić działalność edukacyjną dla dzieci i młodzieży.

Pierwsza premiera jeszcze w tym sezonie.

- Do tej pory pan dyrektor często recenzował kulturalne życie miasta, teraz czas na jego współtworzenie - powiedział podczas konferencji prasowej zastępca prezydenta Poznania, zajmujący się kulturą, Dariusz Jaworski.

Przemysław Kieliszewski ma 38 lat. Jest doktorem nauk humanistycznych, a także sekretarzem Rady Fundacji Kultury Polskiej i dyrektorem Festiwalu Polish Guitar Academy, która zorganizowała ponad 70 imprez w całej Wielkopolsce (w tym koncert Bryana Adamsa). Zna niemiecki, angielski i podstawy włoskiego.

- Jest to dla mnie nowe wyzwanie zawodowe, chciałbym, aby ten teatr nie stracił swoich dotychczasowych walorów, a zyskał nowe, ma być teatrem liczącym się w kraju i za granicą. Przez pierwszych kilkanaście tygodni chcę się zapoznać z zespołem i zastanowić się, co należy zrobić, aby widowiska były jak najlepszej jakości - powiedział podczas konferencji prasowej w środę Kieliszewski.

- Ten teatr ma wierną, dobrze zorganizowana grupę widzów, raczej osób dojrzałych, ja chciałbym oprócz nich przyciągnąć na widownie osoby w wieku średnim i młodsze - powiedział Kieliszewski.

Teatr Muzyczny w Poznaniu powstał, jako Operetka Poznańska, w 1956 roku. Od 1973 roku funkcjonuje jako Teatr Muzyczny. Pierwsza premiera pod dyrekcją Przemysława Kieliszewskiego ma się odbyć jeszcze w tym sezonie teatralnym.

(-)
(PAP)
3 stycznia 2013

Książka tygodnia

Kantor Nie/Obecność
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Katarzyna Fazan

Trailer tygodnia

Dzień Dziecka w Baju P...
Zbigniew Lisowski
Wycieczka po Teatrze Baj Pomorski w T...