Pracowita jesień

Teatr Malabar Hotel w Białymstoku

Teatr Malabar Hotel w tym miesiącu obchodzi pierwszą rocznicę swojej działalności. Zapowiada się pracowity "jubileusz"- sezon rozpocznie trasa "Baldandersa".

Ten wielkorotnie pokazywany międzynarodowej publiczności spektakl teraz będą mogli zobaczyć również widzowie w miejscowościach, w których nie działają profesjonalne zespoły teatralne. Objazd zorganizowany w ramach projektu Instytutu Teatralnego- TEATR POLSKA Malabar Hotel zainauguruje już 19 września w Suwałkach. Kolejny spektakl zaplanowano również w naszym województwie- aktorzy zagrają w Sokółce (27 września). Później "Baldandersa" zobaczą widzowie w województwie Pomorskim- w Chojnicach (26 i 27 listopada) i w Starogardzie Gdańskim (6 i 7 grudnia). Na zakończenie pokazów w terenie spektakl pojedzie do Stalowej Woli (10 i 11 grudnia).

Mimo napiętego grafiku "Baldandersa" zespół wznawia po letniej przerwie również swój najświeższy spektakl- "Alicję?". Nagrodzona w ubiegłym sezonie premiera (nagroda za scenografię oraz nagroda aktorska na XXII Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Walizka w Łomży) będzie miała swoje kolejne festiwalowe odsłony na V Międzynarodowym Fesiwalu Miniatur Lalkowych ANIMO w Kwidzynie (9 października) oraz na VIII Wałbrzyskich Fanaberiach Teatralnych (20 listopada).

Poza pracą w trasie równocześnie trwają próby do nowego spektaklu. Teatr Malabar Hotel w rok po zainaurowaniu działalności wziął na warsztat dramat "artystycznego patrona" zespołu- "Matkę" Witkacego. Reżyserem spektaklu jest Hendrik Mannes, znany polskiej publiczności z realizacji "Mewy" z Kompanią Doomsday. Pierwsze spektakle "Matki" odbędą się 17 i 18 października w Warszawie. Później spektakl zobaczy publiczność niemiecka (21,22,23 października w Lipsku). Dopiero w listopadzie Teatr Malabar Hotel wróci do Białegostoku i zagra na gościnnej scenie Teatru Szkolnego. Premiera (3 listopada) odbędzie się w ramach Przeglądu Inicjatyw Teatralnych "Białysztuk".

oprac. m.w.
Materiały Teatru
15 września 2010

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...