Pracowity sierpień

przedstawienia Wrocławskiego Teatru Pantomimy

Przedstawienia Wrocławskiego Teatru Pantomimy "Dom Bernardy Alba " i "Poławiacze papieru" w reż. Zbigniewa Szymczyka zostaną zaprezentowane publiczności w Warszawie w ramach XII Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu i Festivalu dell\' Arte w Wojanowie.

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu organizowany co roku przez Teatr Na Woli i Warszawskie Centrum Pantomimy to przegląd teatrów pantomimy z całego świata. Główną ideą festiwalu jest prezentacja współczesnych form i najważniejszych produkcji sztuki pantomimy. Spektakle Wrocławskiego Teatru Pantomimy można będzie zobaczyć 19 sierpnia 2012 o godz. 19:00 w Teatrze Na Woli. 

W wyjątkowej pod względem architektonicznym oraz kulturowym Dolinie Pałaców i Ogrodów odbędzie się pierwsza edycja Festivalu dell\' Arte. 24 sierpnia w Pałacu Wojanów można będzie zobaczyć także spektakle Wrocławskiego Teatru Pantomimy - "Poławiacze papieru" oraz "Dom Bernardy Alba" w reżyserii Zbigniewa Szymczyka.

Ideą festiwalu jest łączenie sztuki przez happeningi, koncerty z wystawami oraz prelekcjami. Działania te mają je do siebie przybliżyć, stworzyć platformę dla symbiozy różnych gatunków wyrażania ekspresji artystycznej.

(-)
Materiały Teatru
3 sierpnia 2012

Książka tygodnia

Życie niedokończone
Wydawnictwo Żywosłowie
Lech Raczak, Jacek Głomb

Trailer tygodnia