Prapremiera i operowy tramwaj

"Mały Lord" - reż. Janusz Szydłowski - Opera Krakowska

12 marca br. na Dużej Scenie Opery Krakowskiej odbędzie się prapremiera światowa "Małego Lorda" - rodzinnej opowieści muzycznej na motywach książki "Mały Lord Fauntleroy" Frances Hodgson Burnett. Autorem muzyki i libretta jest Steven Markwick

Premierze towarzyszyć będzie akcja promocyjna w jednym z krakowskich tramwajów, która odbędzie się 3 marca (czwartek) w godz. 14-18.00. Operowy Tramwaj – pełen atrakcji - będzie jeździł na trasie Rondo Mogilskie (Opera Krakowska) – Lubicz – Dworzec Główny – Basztowa – Teatr Bagatela – Plac Wszystkich Świętych – Poczta Główna – Starowiślna – Rondo Grzegórzeckie – Rondo Mogilskie (Opera Krakowska). W tramwaju będzie można spotkać realizatorów spektaklu, m.in. Janusza Szydłowskiego – reżysera, a także solistów, aktorów oraz członków zespołu artystycznego Opery Krakowskiej. Pasażerowie będą mieli okazję skorzystać z poczęstunku oraz będą mogli przeczytać specjalnie na tę okazję wydaną Gazetę Operową.

Niezwykle opowiedziana i wzruszająca historia małego chłopca Cedrika, który z ubogiego domu w Ameryce trafia do angielskiej posiadłości swojego bogatego dziadka – Księcia Dorincourt. Niespodziewana zmiana w życiu młodego dziedzica okaże się, także wyzwaniem dla zgorzkniałego starca. Pojawienie się chłopca o złotym sercu w Zamku Dorincourt, spowoduje niezwykłe przeobrażenie starego Księcia. Bohaterów czeka konfrontacja ze stereotypami i uprzedzeniami, które wciąż są obecne w naszym życiu. Będą poszukiwać odpowiedzi, a pytania o to co jest dobre, a co złe oraz czym w życiu należy się kierować i jak postępować. Te pytania są ponadczasowe i również dziś nie tracą na aktualności.

Steven Markwick po uzyskaniu dyplomu na wydziale anglistyki University of East Anglia studiował kompozycję w Guildhall School of Music & Drama. Skomponował Mesmer (1986 rok – prestiżowa nagroda przyznawana przez Vivian Ellis), The Secret Garden (Tajemniczy ogród, którego premiera odbyła się w The King’s Head Theatre w Londynie, spektakl jest grany w Teatrze Bagatela), Dick Daredevil (premiera w The Grill Hall w Londynie). Steven Markwick pracuje jako kompozytor i reżyser w znanym dziecięcym teatrze Polka Theatre w Londynie.

Kolejne spektakle: 13, 15, 18, 19, 20 marca, 27, 28, 29, 31 maja oraz 1 czerwca 2011

Ceny biletów: 20 – 100 zł
Rezerwacja biletów - tel.: +48 12 296 62 62 (63); fax: +48 12 296 62 68; e-mail: bilety@opera.krakow.pl

Jacek Bednarz
Materiały Opery
2 marca 2011

Książka tygodnia

Trailer tygodnia