Prapremiera spektaklu

Przedstawienie „możeMY” przygotowane przez uczestników letnich warsztatów

W piątek 30 sierpnia o godz. 18.00 i w sobotę 31 sierpnia o godz. 16.00 Miejski Teatr Miniatura zaprasza na przedstawienie „możeMY” przygotowane przez uczestników letnich warsztatów w ramach ogólnopolskiego programu „Lato w teatrze”. Pokazy spektaklu odbędą się na Dużej Scenie Teatru Miniatura.

„możeMy" jest efektem pracy nad tekstem „Ja i Ty" Ingeborg von Zadow. Tekst porusza problem jednostkowości i indywidualności oraz wynikających z tego różnic charakteru. Uczestnicy warsztatów wraz z instruktorami zdecydowali się jednak nie inscenizować tej sztuki, a wykorzystać ją jako inspirację do tego, by opowiedzieć o tym, co jest dla nich ważne.

W czterech etiudach pokazują swoją wizję odrzucenia, uprzedzenia, uzależnienia i kompleksów oraz jak sobie z nimi radzić. Nie tylko występują na scenie, ale pod okiem instruktorów sami przygotowali kostiumy, scenografię, muzykę oraz zajmują się promocją, oprawą multimedialną i obsługą techniczną przedstawienia.

Spektakl powstaje w ramach ogólnopolskiego projektu „Lato w teatrze". „Lato w teatrze" jest atrakcyjną ofertą teatralną dla uczniów, którzy z różnych przyczyn spędzą wakacje w swojej miejscowości. Projekt został zainicjowany w 2008 roku przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i od sześciu lat jest koordynowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Bezpłatne wejściówki na pokazy spektaklu można odebrać od środy 28 sierpnia w sekretariacie Teatru Miniatura oraz bezpośrednio przed spektaklami. Więcej informacji: magdalena.zablotna@teatrminiatura.pl lub pod numerem telefonu: 885 780 204.

premiera: 30 sierpnia 2013, piątek, godz. 18.00

pokaz popremierowy: 31 sierpnia 2013, sobota,  godz. 16.00

Duża Scena Teatru Miniatura, ul. Grunwaldzka 16, Gdańsk-Wrzeszcz

(-)
Materiał Teatru
28 sierpnia 2013

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Malta Festival Poznań ...
Michał Merczyński
Dziś ogłaszamy kolejne wydarzenia, kt...