Prapremiera w Operze Krakowskiej

"Mały lord" - reż: Janusz Szydłowski - Opera Krakowska

Już 12 marca na Dużej Scenie Opery Krakowskiej odbędzie się światowa prapremiera Małego Lorda w reżyserii Janusza Szydłowskiego na motywach książki Mały Lord Fauntleroy Frances Hodgson Burnett, do którego muzykę i libretto napisał Steven Markwick.

Wybór Krakowa na miejsce pierwszej realizacji tej rodzinnej opowieści muzycznej związany jest z sukcesem poprzedniego przedstawienia wspomnianego duetu, od dwunastu lat granego z powodzeniem w Teatrze Bagatela Tajemniczego ogrodu. Praca z dziećmi, jak przyznawał podczas konferencji prasowej reżyser, uczy niesamowitej pokory i powściągliwości, które stanowią cenne doświadczenie w teatrze, dlatego też zdecydował się on na ciąg dalszy tej przygody.  

Mały Lord to, jak zapewniają twórcy, przedstawienie dla widzów w każdym wieku. Historia małego chłopca, Cedrica, który z ubogiego domu w Ameryce trafia do angielskiej posiadłości swojego bogatego dziadka, stając się przyszłym spadkobiercą wielkiego majątku, pokazuje, że zawsze jest czas, by odmłodzić swoje uczucia. Atutem przedstawienia mają być piosenki w tłumaczeniu Rafała Dziwisza, które będzie można zaśpiewać sobie w domu dzięki dołączonym do biletu tekstom i płycie z muzyką do kilku z nich.

Magdalena Talar
Dziennik Teatralny Kraków
12 marca 2011

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia