Prawdziwy Mikołaj z Rovaniemi

Mikołajkowy Spektakl Charytatywny w Poznaniu

Już po raz trzeci Teatr Muzyczny w Poznaniu zaprasza najmłodszych widzów na specjalny Mikołajkowy Spektakl Charytatywny.

W tym roku będzie nim roztańczony musical dla dzieci i rodzin „Madagaskar – musicalowa przygoda". Spektakl powstał na podstawie pełnometrażowego filmu animowanego z 2005 roku, wielkiego hitu wytwórni DreamWorks.

Bohaterami tej pełnej humoru opowieści jest zwariowana ekipa przyjaciół, żyjących w nowojorskim zoo: Lew Alex, żyrafa Melman, zebra Marty i hipopotamica Gloria. Ich szalone przygody w połączeniu z taneczną muzyką zachwycą widzów w każdym wieku. Poznańską wersję musicalu wyreżyserował Jan Jerzy Połoński, choreografię przygotowała Paulina Andrzejewska, a kostiumy i scenografię Marika Wojciechowska.

Podczas spektaklu 10 grudnia 2017 roku o godz. 10.00 pojawi się wyjątkowy gość specjalny – prawdziwy Mikołaj z Rovaniemi, który odwiedzi Teatr w ramach corocznej, oficjalnej wizyty w Polsce. Towarzyszące mu Elfy wręczą małym widzom upominki. Nie zabraknie również czasu na grupowe zdjęcia z Mikołajem. Spektakl ma charakter charytatywny, uczestnicy biorą w nim udział bezpłatnie. Na widowni zasiądą podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu.

Sponsorem spektaklu jest PZU, a Partnerami Konsulat Honorowy Finlandii w Poznaniu oraz Novotel Poznań Centrum.

Mateusz Frąckowiak
Materiał Teatru
8 grudnia 2017

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...