Premiera animowanego teledysku wrocławskich artystów

"Mommy & Daddy Left" z concept albumu "Stories"

Wrocławski projekt multiartystyczny powraca z kolejną premierą. Już 14 lutego zespół SHE-la oraz twórcy Cloud Theater zaprezentują animowany teledysk do piosenki "Mommy & Daddy Left" z nadchodzącego concept albumu "Stories".

Teledysk powstał z wykorzystaniem nowej formy animacji, którą Teo Dumski, reżyser i założyciel Cloud Theater, a także twórca oprogramowania wykorzystanego do stworzenia dzieła, nazywa cyfrowym malarstwem. Pod okiem Dumskiego ten ponad siedmiominutowy obraz tworzyli malarz Zhen Shen (jeden z artystów współtwórzących film "Twój Vincent") oraz graficzka Martyna Byczyńska. Zhen Shen powołuje obrazy do życia wielobarwną plamą. Martyna Byczyńska dopełnia dzieła precyzyjną kreską.

Technika animacji wykorzystana przez twórców w tym projekcie polega na tworzeniu żywych obrazów - malowaniu ich wciąż na nowo, tak aby zmieniającym się obrazem poprowadzić narrację. W pewnym sensie jest to animacja performatywna, sam akt rysowania również jest bowiem częścią filmu. Widz może więc obserwować nie tylko dzieło, ale i proces jego tworzenia.

Teledysk do "Mommy and Daddy Left" to nie pierwszy efekt współpracy Cloud Theater z zespołem SHE-la - wcześniej Dumski wyreżyserował zrealizowany techniką animacji poklatkowej teledysk do utworu "Impeccable", pierwszego singla zapowiadającego concept album "Stories", a także do utworu "Divine".

Dumski współpracował już z wieloma muzykami. Stworzył teledysk do piosenki "Pożar w burdelu" L.U.C.a, a wraz z rysownikami Cloud Theater na żywo ilustrował koncerty Mikromusic. Był wielokrotnie doceniany za pracę nad stworzeniem unikalnego języka teatralnego - w 2017 roku został nominowany do Wrocławskiej Nagrody Teatralnej, a jego spektakle zdobyły wiele nagród oraz były wystawiane na prestiżowych festiwalach w Polsce i Europie, m. in. w Warszawie, Krakowie, Budapeszcie, Kolonii czy na Białorusi.

W warstwie muzycznej piosenka "Mommy & Daddy Left" (sł./muz. Patrycja Obara) to niezwykłe połączenie klasycznych instrumentów, takich jak kontrabas czy waltornia, z nowoczesnymi, jak daksofon (specjalnie dla SHE-la wydrukowany na drukarce 3D) i gitara elektryczna, na której smyczkiem gra Jacek "Tuńczyk" Fedorowicz, legenda wrocławskiej sceny muzycznej. Utwór to rozrachunek z demonami, które siedzą w szafie u każdego z nas, wymuszający pytanie: czy należy się ich obawiać, czy może... można spróbować się z nimi zaprzyjaźnić? Czy jest sens z nimi walczyć? Czy trzeba je przegonić? A może lepiej je poznać? Czy Czerwoną Królową, czarodziejkę Xayide i Tańczącego Klauna można zaprosić na herbatę?

Concept album SHE-la twórcy określają mianem projektu multiartystycznego, ponieważ wykorzystuje różne formy i środki wyrazu do realizacji artystycznego celu, jakim jest opowiedzenie historii. Sama płyta ukaże się w formie książki, projektowanej i ilustrowanej przez grafika współtworzącego Cloud Theater, Sebastiana Siepietowskiego. Obok muzyki i grafik znajdą się w niej także różne krótkie formy literackie. Z kolei każdy teledysk do muzyki SHE-la to samodzielne dzieło filmowe. Co ciekawe, wszystkie dzieła zrealizowane w ramach projektu wydawane są na licencji Creative Commons.

Efekt niezwykłej współpracy dwóch wrocławskich grup artystycznych można będzie zobaczyć już 14 lutego o godzinie 19:00 w UniqStudio przy Krakowskiej 100 we Wrocławiu. Bilety można nabyć w cenie 20 zł tutaj: http://bit.ly/SHElaPremiera. O 21:00 odbędzie się premiera online na kanałach: www.facebook.com/shelaproject/ oraz www.facebook.com/CloudTheater/. To wydarzenie to wyjątkowa okazja dla każdego entuzjasty animacji, sztuk audiowizualnych i muzyki.

(-)
Materiał organizatora
31 stycznia 2018

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Malta Festival Poznań ...
Michał Merczyński
Dziś ogłaszamy kolejne wydarzenia, kt...