Premiera baletu "Kopciuszek"

"Kopciuszek" - chor: Giorgio Madia - Opera Krakowska w Krakowie

Opera Krakowska serdecznie zapraszamy na premierę spektaklu rodzinnego "Kopciuszek", baletowej wersji znanej baśni o dwóch złośliwych siostrach i okrutnej macosze, dnia 30 kwietnia.

Jej twórcą jest wybitny choreograf pochodzący z Mediolanu Giorgio Madia. Tancerz Baletu Béjarta i solista San Francisco Ballet dziś tworzy jako choreograf  i reżyser własne przedstawienia w indywidualnym, oryginalnym stylu. Do „Kopciuszka” sam opracował libretto i wykorzystał muzykę z oper Giaocchino Rossiniego. Jego spektakle odznaczają się widowiskowością i zabawą konwencjami, liryzmem połączonym z poczuciem humoru. 

Autorką scenografii i kostiumów jest absolwentka berlińskiej Akademii Sztuk Pięknych Cordelia Matthes, współpracująca ze scenami Berlina i Wiednia.

Orkiestrę poprowadzi Damiano Binetti, włoski dyrygent, dyrektor artystyczny Teatru w Opavie (Czechy) współpracujący z wieloma europejskimi scenami operowymi. Oprócz tancerzy w spektaklu występują także śpiewacy, orkiestra oraz chór Opery Krakowskiej.

Efektowne, zaskakujące w rozwiązaniach, wzruszające i pełne komizmu przedstawienie adresowane jest zarówno do młodych jak i dorosłych widzów.

Projekt współfinansowany jest ze środków Funduszu Wyszehradzkiego.

Premiera - 30 kwietnia 2010 r.
Kolejne spektakle: 2, 4 maja 2010 r.
Ceny biletów: 20-140 zł

(-)
Materiał Opery
20 kwietnia 2010

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia