Premiera dla niewidomych i słabo widzących

"Ludzie inteligentni" - reż. Ewa Pilawska - Teatr Powszechny w Łodzi

26 kwietnia o godz. 14.00 na Małej Scenie odbędzie się 55. premiera Teatru dla niewidomych i słabo widzących "Ludzi inteligentnych" Marca Fayeta w reż. Ewy Pilawskiej. Będzie to kolejny spektakl Teatru Powszechnego w Łodzi realizowany specjalnie z myślą o osobach niewidomych.

Czy rzeczywiście świat kobiet i mężczyzn tak bardzo się różni? Jeśli tak, to jakim cudem jesteśmy w stanie ze sobą żyć? A może to właśnie te różnice sprawiają, że nasze związki są intensywne, wzbogacające i bajeczne niczym obraz w kalejdoskopie...

Sztuka Marca Fayeta opowiada o trzech zaprzyjaźnionych parach, które pewnego dnia dowiadują się, że jedna z nich się rozstaje. To uruchamia nie tylko lawinę dyskusji na temat tego kto i w jaki sposób zawinił, ale również sprawia, że na jaw wychodzą dawno skrywane emocje. Zbieg zabawnych okoliczności pokazuje jak bardzo świat kobiet różni się od świata mężczyzn, ale również uruchamia misterną grę, w której każdy próbuje odkryć prawdę.

Czy wzajemne podejrzenia okażą się prawdziwe? Czy ludzie inteligentni potrafią poskromić emocje i chłodnym okiem spojrzeć na swoje życie? A może jednak górę wezmą uczucia?

(-)
Materiał Teatru
26 kwietnia 2017
Portrety
Ewa Pilawska

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...