Premiera dokumentu teatralnego

"10 politycznych piosenek" - reż. Michał Zadara - Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Bar z kebabem to niewidzialny zakątek polskiej kultury. W kebabie człowiek nie dyskutuje o literaturze, tutaj nie przychodzi się narandki, to miejsce nie zostało opisane w żadnej powieści. Pracownicy kebabu są niewidzialni - jako emigranci nie mają reprezentacji politycznej, nie istnieją media mówiące w ich imieniu, żaden poseł nie zabiega o ich głosy.

CENTRALA zaprasza na podróż przez najbardziej kosmopolityczne obszary Polski: bary w których regularnie mówi się w kilkujęzykach, w których pracownicy często pochodzą z trzech różnych kontynentów. 10 politycznych piosenek opowiada odoświadczeniach imigrantów - pracowników i właścicieli warszawskich kebabów. Oderwani od miejsca urodzenia, napędzają polskągospodarkę, karmią większość społeczeństwa, a tysiące barów w całym kraju są nieodłącznym elementem polskiego pejzażu.

10 politycznych piosenek to interdyscyplinarna koprodukcja CENTRALI i Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Fotografie KrzysztofaBielińskiego, projektowane na minimalistycznej scenografii artysty Roberta Rumasa, z muzyką Jana Duszyńskiego.Aktorzy - Arkadiusz Brykalski, Martina Rampulla, Paweł Tomaszewski i Barbara Wysocka - zabierają widzów w podróż do wnętrzabaru kebabowego.

„Brak - po prostu życie to brak dużo rzeczy, które człowiek potrzebuje na ładny uśmiech."

(-)
Materiał Organizatora
22 listopada 2013

Książka tygodnia

Biała jak mleko, czerwona jak krew
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Alessandro D'Avenia

Trailer tygodnia

Romans wschodni
Victoria Vatutina i Olga Bilas
Koncert spina w harmonijną całość kla...