Premiera i forum dyskusyjne

"Królowa Śniegu" - reż. Tomasz Konina - Teatr Polski w Warszawie

Teatr Polski zaprasza na pierwszą premierę w sezonie 2014/2015. Spektakl "KRÓLOWA ŚNIEGU" według baśni Hansa Christiana Andersena reżyseruje Tomasz Konina. Prezentowany jest w ramach cyklu TEATR POLSKI DZIECIOM. 20 września teatr zaprasza na FORUM DYSKUSYJNE towarzyszące premierze "KRÓLOWEJ ŚNIEGU".

"KRÓLOWA ŚNIEGU" to opowieść o miłości, przyjaźni i dorastaniu do odpowiedzialności, ale też o rozpoznawaniu dobra i zła w świecie, w którym coraz trudniej być dzieckiem.W beztroski, bezpieczny świat Kaja i Gerdy wkracza Królowa Śniegu. Odmienia serce małego chłopca, który nagle zaczyna patrzeć na świat oczami dorosłych. Staje się obcy, obojętny, samolubny, wreszcie znika - wybiera życie w dalekiej, pięknej, ale odludnej krainie u boku Królowej Śniegu. Jego mała przyjaciółka Gerda postanawia sprowadzić go do domu.

"KRÓLOWA ŚNIEGU" -jedna z najpopularniejszych baśni Hansa Christiana Andersena - w wielu z nas budzi wspomnienie pierwszej książki i pierwszych wzruszeń literackich, stąd też spektakl kierowany jest do widzów w każdym wieku - dzieci i ich rodziców.

Premiera odbędzie się 20 i 21 września na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego. Na kolejne spektakle zapraszamy 23, 24, 25 i 26 września

Zapraszamy na FORUM DYSKUSYJNE towarzyszące premierze "KRÓLOWEJ ŚNIEGU".

Udział wezmą:

Sylwia Chutnik - pisarka i prezeska Fundacji MaMa, laureatka Paszportu Polityki z dziedziny literatury i Społecznego Nobla Ashoki za działania na rzecz matek w Polsce.

Ignacy Dutkiewicz - publicysta, redaktor kwartalnika "Kontakt - Magazyn nieuziemiony", wychowawca młodzieży w Klubie Inteligencji Katolickiej w Warszawie.

Prowadzenie: Janusz Majcherek - dramaturg Teatru Polskiego w Warszawie.

20 września 2014, godz. 16:00 Górne Foyer (wejście główne od ul. Karasia)

Wstęp wolny.

(-)
Materiał Teatru
20 września 2014

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia