Premiera i otwarcie nowej, małej sceny Liliput

"Przyjaciel Automateusza" - reż. Michał Derlatka - Teatr Lalek Guliwer w Warszawie

29 września w Teatrze Guliwer odbędzie się otwarcie nowej, małej sceny Liliput. Otwarcie uświetni premiera spektaklu "Przyjaciel Automateusza", która rozpocznie artystyczną działalność na nowej scenie.


Na premierowe spektakle "Przyjaciela Automateusza" zapraszamy 29 i 30 września. Ponadto we wrześniowym repertuarze znakomite tytuły dla najmłodszych m.in. "Bajka o deszczowej kropelce i tęczy", "Obcy w lesie" i "Brzydkie Kaczątko".

- Na początku sezonu 2018/2019 otwieramy dla Państwa drugą, małą scenę, którą nazwiemy Liliput, a która również mieści się w naszej siedzibie przy Różanej 16. W repertuarze sceny Liliput znajdą się przedstawienia kameralne, spektakle interaktywne, warsztaty i inne działania edukacyjno-teatralne. Premiera spektaklu "Przyjaciel Automateusza" w dniu 29 września będzie wydarzeniem rozpoczynającym artystyczną działalność na scenie "Liliput". Ponadto w repertuarze znajdą się takie tytuły jak: "Sonia śpi gdzie indziej", "Księga Niewidzialna" i "Jak działa odkurzacz" oraz zupełnie nowe, których premiery planujemy w nadchodzącym sezonie teatralnym - mówi dyrektor Teatru, Mirosław Korzeb.

"Przyjaciel Automateusza" to spektakl kameralny. Kanwę przedstawienia stanowią "Bajki robotów", a głównie opowiadanie "Przyjaciel Automateusza". Robot Automateusz, który chce ruszyć w świat, postanawia zaopatrzyć się przed podróżą w małego elektroprzyjaciela - Wucha czyli myślącego czipa, który służy radą w każdej sytuacji, zna odpowiedzi na wszystkie pytania i jest nieomylny. Kiedy jednak statek, na którym płynie Automateusz rozbija się, a on sam osiada na bezludnej wyspie, okazuje się, że rady elektroprzyjaciela wyczerpują powoli zasoby wszelkich mądrości a przyjaźń poddana jest poważnej próbie.

Fascynująca, mądra i dowcipna historia o przyjaźni jest interaktywną przygodą, która wciąga dzieci do lemowskiego świata fantazji, świata, który pobudza wyobraźnie w niezwykle żartobliwy i metafizyczny sposób. Tragikomiczne rozmowy przyjaciół wywojują śmiech wśród widzów a oryginalna scenografia wprowadza do świata techniki, gdzie teatr przedmiotu połączony jest z praktyczną lekcją fizyki.

Historia Automateusza to przede wszystkim przypowieść o tym, że szanse jak jeden na milion dość często się spełniają a wiara w niemożliwe ma sens.

(-)
Materiał Teatru
28 sierpnia 2018
Portrety
Michał Derlatka

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Malta Festival Poznań ...
Michał Merczyński
Dziś ogłaszamy kolejne wydarzenia, kt...