Premiera już wkrótce

"Zaćmienie" - reż. Igor Gorzkowski - Teatr Zagłębia w Sosnowcu

W Teatrze Zagłębia w Sosnowcu trwają próby do premiery "Zaćmienia" wg opowiadań Antoniego Czechowa w reżyserii Igora Gorzkowskiego. Spektakl obejrzymy po raz pierwszy już za tydzień, w piątek 14 czerwca.

Reżyser niedawno zdobył za "Mewę" Borysa Akunina Grand Prix dla najlepszego utworu radiowego na XIII Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry".
Jego twórcy tak przekonują do pojawienia się w teatrze: "Kimkolwiek byś nie był, Czechow cię znał. Mało tego, opisał cię z pewnością w jednym ze swych niezliczonych opowiadań. Jest to jedna z przyczyn, dla której powinna być to lektura absolutnie obowiązkowa. Możliwość przejrzenia się w tak czystym lustrze może wyleczyć z wielu złudzeń, ale czy na pewno? Pewna jest przyjemność obcowania z geniuszem obserwacji, z najbardziej czułym skanerem naszych dusz. Wszyscy jesteśmy przed Czechowem nadzy".
W obsadzie: Agnieszka Bałaga-Okońska, Agnieszka Bieńkowska, Ryszarda Celińska, Edyta Ostojak, Michał Bałaga, Adam Kopciuszewski (gościnnie), Grzegorz Kwas, Wojciech Leśniak, Andrzej Rozmus, Andrzej Śleziak i Piotr Zawadzki.
Kolejne przedstawienia: 15 i 16 czerwca o godz. 18.00.

KAP
Dziennik Zachodni
8 czerwca 2013

Książka tygodnia

Trailer tygodnia