Premiera Klimatu i warsztaty w Muzeum Sztuki Nowoczesnej

"Klimat" - reż. Bartłomiej Miernik - Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Fundacja Banina

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Fundacja Banina zapraszają na premierę plenerową spektaklu „Klimat” i poświęcone mu warsztaty.

Najnowszy spektakl Fundacji Banina pt. „Klimat" porusza trudny i ważny temat kryzysu klimatycznego, którego aktualnie doświadczamy. Dzieci mają możliwość odbycia wraz z bohaterami przedstawienia podróży po najodleglejszych zakątkach świata. Poznają podczas niej dzikie zwierzęta zagrożone wyginięciem, walczą ze smokiem, który zatruwa powietrze i wspólnie szukają pomysłów na skuteczną, codzienną ochronę środowiska.

Prowadzone po spektaklu warsztaty mają wywołać dyskusję na temat zmian klimatycznych w Polsce i na świecie. Głównym ich celem jest pokazanie dzieciom, że zmiana codziennych nawyków może przyczynić się do poprawy stanu całego środowiska naturalnego. Ponadto twórcom zależy na uświadomieniu młodym widzom negatywnego wpływu plastiku i innych zanieczyszczeń na ludzkie zdrowie, a także na zaszczepieniu w nich chęci proekologicznych działań.

W spektaklu występują Hubert Dyl oraz Anna Bolewska. Tekst sztuki napisała Marta Fortowska. Animacją materiałów, które podczas spektaklu w rękach aktorów zamieniają się w dzikie zwierzęta, zajęła się Anna Złomańczuk. Reżyserem przedstawienia jest Bartłomiej Miernik. Za produkcję odpowiada Lena Fałtynowicz.

PRAKTYCZNE INFORMACJE ORGANIZACYJNE

- Na wszystkie wydarzenia stacjonarne organizowane przez Muzeum obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie artmuseum.pl w zakładce wydarzenia.

- W wydarzeniach organizowanych na świeżym powietrzu uczestniczyć może maksymalnie 15 osób.

- Zwiedzających i uczestników wydarzeń obowiązuje zasada bezpiecznej odległości, która wynosi 2 metry (zasada nie dotyczy opiekunów dzieci do 13 roku życia i osób z niepełnosprawnościami wymagających wsparcia asystenta).

- Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość odwołania wydarzenia w wypadku nagłego załamania pogody, o czym poinformują zapisanych uczestników drogą SMS-ową.

2 lipca 2020 roku Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie powołało Pełnomocniczkę ds. Bezpieczeństwa Epidemiologicznego, do której można kierować wszelkie uwagi czy pytania dotyczące zasad bezpiecznego zwiedzania i uczestnictwa w ofercie programowej Muzeum. Kontakt z Pełnomocniczką pod adresem: covid@artmuseum.pl.

(-)
Materiał nadesłany
28 lipca 2020

Książka tygodnia

Wiersze prawie wszystkie. Tom I
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Agnieszka Osiecka

Trailer tygodnia