Premiera komedii Anny Burzyńskiej

"Akompaniator" - reż. Grzegorz Chrapkiewicz - Teatr Muzyczny Poznań

Potrzebował 30 lat, by powiedzieć: Kocham. Zabawna komedia o divie operowej wchodzi na afisz Teatr Muzycznego w piątek. W grudniu grana będzie w Scenie na Piętrze, od stycznia w siedzibie teatru przy ul. Niezłomnych 1.

"Akompaniator", komedia Anny Burzyńskiej, opowiada o relacjach między diwą operową (Lucyna Winkel) i towarzyszącym jej od trzydziestu lat pianistą (Wiesław Paprzycki). Ich relacja, wzbierająca emocjonalnym crescendo, eksploduje dramatycznym i dość niedorzecznym wyznaniem. Opowieść o miłosnej obsesji w miarę rozwoju akcji przekształca się z komedii w thriller psychologiczny.

Grzegorz Chrapkiewicz, reżyser spektaklu, chciałby, aby publiczność wychodząc z teatru, przypomniała sobie słowa Gogola: "Z samych siebie się śmiejecie".

Lucyna Winkel, która wcieli się w diwę operową, od kilku miesięcy bierze lekcje śpiewu i zaśpiewa kilka arii, no, może fragmentów. Aktorka tą rolą świętuje 25-lecie pracy artystycznej. Tytułowym akompaniatorem będzie Wiesław Patycki, który dla odmiany tym razem nie będzie śpiewał, choć robi to w Teatrze Muzycznym na co dzień. W styczniu spektakl grany będzie na scenie Teatru Muzycznego w Poznaniu.

"Akompaniator", Scena na Piętrze (ul. Masztalarska 8, 12 grudnia godzina 19, 13 grudnia godzina 17 i 19 bilety: 25-50 zł»

(-)
Materiał Teatru
12 grudnia 2014

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...