Premiera na jubileusz i inaugurację Spotkań

48. Rzeszowskie Spotkania Teatralne

Urodzinową premierą "Pana Tadeusza" Teatr im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie uczci 65-lecie istnienia. Uroczyste obchody jubileuszu będą zarazem wstępem do tegorocznych Rzeszowskich Spotkań Teatralnych.

Na piątkowe przedstawianie Zosia i Tadeusz przyjadą dorożką, a w teatrze witać ich będzie młodzież w strojach z epoki. W klimat mickiewiczowskiego "Pana Tadeusza" wprowadzą gości także dźwięki rogów myśliwskich. Po urodzinowym przedstawieniu artyści "Siemaszki" raz jeszcze spotkają się z publicznością. Tym razem koncertem "Przeżyjmy to jeszcze raz" przypomną piosenki z granych przez lata spektakli muzycznych m.in. "Pinokia", "Sztukmistrza z Lublina" czy "Piaf". 

- Będzie to rodzaj benefisu, takiego półprywatnego spotkania z publicznością, która odwiedza nas od lat - zapowiada Przemysław Tejkowski, dyrektor Teatru im. W. Siemaszkowej. 

Inscenizacji epopei narodowej, w której zaprezentuje się cały zespół "Siemaszki" podjęła się znana aktorka Irena Jun. - To ukłon wobec tej wspaniałej artystki, ale także profesora Józefa Szajny, którego aktorką była pani Jun - mówi Tejkowski. I dodaje, że reżyserka nadała dziełu Adama Mickiewicza świeże spojrzenie. W spektaklu można spodziewać się na przykład rapu, ale jak zapewnia dyrektor nie będzie w nim żadnych udziwnień. Nie zabraknie za to perełek słownych, humoru i współczesnych odniesień. A wszystko zrobione z rozmachem i w strojach z epoki. 

Przygotowany z myślą o jubileuszu "Pana Tadeusza" będzie jednocześnie spektaklem inaugurującym 48. Rzeszowskie Spotkania Teatralne. W ramach imprezy przedstawienie wystawione zostanie w pierwszy weekend listopada.

lucy
Gazeta Wyborcza Rzeszów
4 listopada 2009

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

„Tootsie" – reż. Magda...
Magdalena Piekorz
„Tootsie" jest to historia opowiadają...