Premiera na początek

33. Gorzowskie Spotkania Teatralne

W gorzowskim teatrze trwają intensywne próby do spektaklu "Żona potrzebna od zaraz" w reż. Zdzisława Derebeckiego - przedstawienia, którego premiera 12 listopada o godz. 19.00 oficjalnie otworzy XXXIII Gorzowskie Spotkania Teatralne.

W warstwie fabularnej spektakl jest pełną błyskotliwego humoru opowieścią o zawiłościach relacji damsko - męskich oraz zasadności instytucji małżeństwa. Cóż gorszego od posiadania żony może spotkać mężczyznę? Chyba tylko brak małżonki. Zwłaszcza, że jej posiadanie stanowi warunek osiągnięcia prestiżowego awansu zawodowego, a szef osobiście pragnie ją poznać, na przykład podczas kolacji w naszym domu. Zatem żona potrzebna od zaraz !!!

Sztuka Edwarda Taylora pokazuje, że od posiadania żony lub jej braku, mężczyznę może spotkać jeszcze coś dużo gorszego - posiadanie kilku żon I to nie do końca swoich. Do tego jednocześnie i w tym samym miejscu. Ba, wręcz przy jednym stole - naprzeciwko szefa i jego żony, którzy są bardzo konserwatywnym małżeństwem. "Żona potrzebna od zaraz" w reż. Zdzisława Derebeckiego to doskonała komedia pełna błyskotliwego humoru słownego i sytuacyjnego.

To gwarancja znakomitej zabawy, śmiechu oraz odrobiny ironii i uszczypliwości pod adresem każdego z nas.

(-)
Materiał organizatora
4 listopada 2016

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia