Premiera na Targach Poznańskich

"Dobrze, że tu jesteś" - reż. Ewa Wycichowska - Polski Teatr Tańca w Poznaniu

21 lutego w hali MP2 Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się premiera spektaklu Polskiego Teatru Tańca "Dobrze, że tu jesteś" w choreografii Ewy Wycichowskiej.

"Dobrze, że tu jesteś" to spektakl, który kontynuuje konwencję z cz. I pt. "Szkoda, że Cię tu nie ma", wtajemniczając widza w świat tańca, który staje się tu przewodnikiem po czasie przeszłym i zarazem wnika w wątki współczesne.

Spektakl dedykowany tancerzom, związanym z Polskim Teatrem Tańca, pozwala widzowi na uruchomienie śladów pamięci, odnalezienie tytułów i tematów, postaci i motywów choreograficznych, wspomnienie sylwetek choreografów i analizę bieżącego repertuaru, gwarantuje spotkanie z wybitnymi osobowościami artystycznymi, perfekcyjną techniką, mnogością stylów i odcieni języka choreograficznego, zanurzonego w przestrzeń teatralną i obraz filmowy.

"Dobrze, że tu jesteś" mając klasycznie amorficzny kształt gatunkowy teatru tańca sprzyja jednocześnie snuciu swojej własnej opowieści, niezależnie od historii i intencji twórców.

W spektaklu bierze udział cały zespół Polskiego Teatru Tańca.

(-)
Materiał Teatru
11 lutego 2014
Portrety
Ewa Wycichowska

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Malta Festival Poznań ...
Michał Merczyński
Dziś ogłaszamy kolejne wydarzenia, kt...