Premiera przeniesiona

3SIOSTRY - reż. Luka Percevala - TR Warszawa

Premiera "3SIÓSTR" w reż. Luka Percevala z udziałem publiczności przeniesiona na 20 kwietnia.

W związku z ogłoszonym dziś przez ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego przedłużeniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa do 18 kwietnia 2021 roku włącznie, planowana na 16 kwietnia br. warszawska premiera "3SIÓSTR" w reż. Luka Percevala zostaje przeniesiona
na 20 kwietnia. W dniach 21, 22, 23, 24 i 25 kwietnia planowane są spektakle popremierowe. Spektakl koprodukowany jest przez TR Warszawa i Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie "3SIÓSTR" w reż. Luka Percevala. Krakowska premiera zaplanowana jest 15 maja br. na dużej scenie Narodowego Starego Teatru.

Kwietniowe pokazy "Serca" w reż. Wiktora Bagińskiego zaplanowane na 10-12 kwietnia oraz "Puppenhaus. Kuracja" w reż. Jędrzeja Piaskowskiego zaplanowane na 15-18 kwietnia zostają odwołane.

Planowany repertuar po 18 kwietnia:
W dniach 20-25 kwietnia na scenie TR Warszawa/ATM Studio odbędą się pokazy "3SIÓSTR" w reż. Luka Percevala. W dniach 23-25 kwietnia br. na scenie TR Warszawa/Marszałkowska 8 planowana jest trzykrotna prezentacja "Rechnitz. Opera – Anioł Zagłady" w reż. Katarzyny Kalwat. 15 kwietnia br.o g. 17:30, w ramach cyklu "Inspirator Działań Kulturalnych", zaprosimy na kolejny webinar,
tym razem poświęcony pracy w branży kulturalnej (transmisja w grupie Więcej niż widz! na Facebooku TR Warszawa). 24 kwietnia br. odbędzie się streaming spektaklu Katarzyny Kalwat "Rechnitz. Opera – Anioł Zagłady" na platformie TR Online, którego reżyserem jest Marcin Koszałka. 26 kwietnia br. o g. 17:00 na platformie.

TR Online odbędą się Warsztaty Otwarte Online towarzyszące pokazom "Rechnitz. Opera – Anioł Zagłady", Tego samego dnia, o g. 19:00 zaprosimy na dyskusja w ramach kuratorowanego przez Sylwię Chutnik cyklu "Nigdy nie będziesz szła sama. Porozmawiajmy o aborcji", w której wezmą udział Agnieszka Graff, Kazimiera Szczuka i Katarzyna Wężyk. Spotkanie ABORSTORIE 3 transmitowane będzie na żywo na Facebooku TR Warszawa i platformie TR Online. 30 kwietnia br. oraz 2 maja br. na scenie TR Warszawa/Marszałkowska 8 zagrany zostanie "Stream" w reż. Katarzyny Minkowskiej.

W najbliższych tygodniach na platformie TR Online publikowany będzie dziesięcioodcinkowy cykl materiałów wideo, który przybliża proces powstawania "3SIÓSTR" w reż. Luka Percevala i dokumentuje pracę twórców i twórczyń spektaklu.

Kaja Stępkowska
Materiał TR Warszawa
7 kwietnia 2021
Teatry
TR Warszawa

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia