Premiera sezonu w STU

"Roma i Julian" - reż. Krzysztof Jasiński - Krakowski Teatr Scena STU

Brawurowa komedia romantyczna, której akcja dzieje się współcześnie w Klinice Transseksuologii.

Na operację zmiany płci czeka para młodych ludzi. Roma chce zostać mężczyzną, zaś leżący w sąsiedniej sali Julian - kobietą. Romę odwiedza wstrząśnięty Mąż, który żąda rozwodu, a przy łóżku Juliana rozpacza jego Matka. Przypadkowe spotkanie Męża i Matki na szpitalnym korytarzu da początek makiawelicznemu planowi tych dwojga...

Wartka akcja, zaskakujące rozwiązania, znakomity dowcip i przede wszystkim, fascynująca intryga. To wszystko już wkrótce!

"Krzysztof ma rzadko spotykaną umiejętność rozśmieszania publiczności. Zawsze i na każdy temat. Już dawno o tym wiedziałem i jeżeli akurat bardzo mi zależało na tym, żeby widownia śmiała się głośno i często - mówiłem jakiś monolog Krzysia. I on to dalej ma. Co napisze - to jest to niezawodnie rozbawiające. Roma i Julian też. Że będzie śmiesznie, wiedziałem z góry, dziś dodatkowo ucieszył mnie świetną konstrukcją. W pewnym momencie widz sobie myśli, że już wie jak to się wszystko skończy, i wtedy właśnie dostaje całą porcję spiętrzonych zaskoczeń. A do tego świetna reżyseria i aktorstwo. Jestem pełen uznania."
Jacek Fedorowicz

 

(-)
Materiał Teatru
4 maja 2013

Książka tygodnia

Kto ukradł jutro?
Wydawnictwo ALBUS
Olga Ptak

Trailer tygodnia