Premiera słuchowiska Marty Rebzdy

"Kwarantanna" - reż. Waldemar Modestowicz - Słuchowisko Teatru Polskiego Radia

„Kwarantanna” autorstwa Marty Rebzdy i w reżyserii Waldemara Modestowicza to spektakl poruszający tematykę aktualnych wydarzeń spowodowanych walką z koronawirusem. W premierowym słuchowisku Teatru Polskiego Radia wystąpili m.in. Marta Lipińska, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Ewa Konstancja Bułhak, Piotr Grabowski i Emilia Krakowska. Emisja w cyklu „Słuchowisko w radiowej Jedynce” w niedzielę 14 czerwca po serwisie o godz. 21.00.

Ola jest w trzydziestym szóstym tygodniu ciąży. Po wizycie w przychodni, w której w tym samym czasie przebywała zakażona osoba, przebywa w domowej kwarantannie. Jednocześnie jej mama, pielęgniarka, otrzymuje decyzję o skierowaniu do pracy w zakładzie opiekuńczo-leczniczym.

„Kwarantanna" to opowieść o lęku, samotności, marzeniach i miłości. – Każdego z nas koronawirus zastał w innej sytuacji. Jednych w podróży, innych w chorobie, depresji, w długach, kredytach, jeszcze innych w żałobie. Skazał na wspólne więzienie lub porozdzielał rodziny, kochanków i przyjaciół. Miliony indywidualnych historii, do wysłuchania jednej z nich Państwa zapraszamy – mówi Marta Rebzda, autorka słuchowiska.

Obsada słuchowiska: Marta Lipińska, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Ewa Konstancja Bułhak, Piotr Grabowski, Justyna Kowalska i Emilia Krakowska. Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska, opracowanie muzyczne: Jarosław Gawlik.

Premiera słuchowiska "Kwarantanna" na antenie Programu 1 Polskiego Radia w niedzielę 14 czerwca tuż po o godz. 21.00.

Kaja Zemła
Materiał nadesłany
10 czerwca 2020

Książka tygodnia

Sześć opowieści o tym, jak godnie przeżyć życie
Agencja Dramatu i Teatru "Adit"
Tomasz Kaczorowski

Trailer tygodnia