Premiera spektaklu

"Sanatorium" - reż. Karina Adamczak-Kasprzak, Agata Ambrozińska-Rachut - Polski Teatr Tańca w Poznaniu

9 października o godz. 20 w Sali Wielkiej CK Zamek odbędzie się premiera spektaklu "Sanatorium" w choreografii Kariny Adamczak-Kasprzak i Agaty Ambrozińskiej-Rachuty. To kolejne, po "Balladynie" przedstawienie solistek Polskiego Teatru Tańca nawiązujące do twórczości najważniejszych polskich pisarzy.

Inspiracją do powstania spektaklu "Sanatorium" jest proza Bruno Schulza, a zwłaszcza tekst "Sanatorium pod klepsydrą" oraz jego adaptacja filmowa w reżyserii Wojciecha Jerzego Hasa. Twórczość Bruno Schulza stanowi swoisty fenomen literacki, będący wyjątkową materią dla gatunku, jakim jest teatr tańca. Zderzenie dwóch światów, schulzowskiego oraz świata ruchu i tańca, może być nową propozycją odczytania jego twórczości. Szczególną rolę będzie pełnić w przedstawieniu warstwa multimedialna, przygotowana przez Daniela Stryjeckiego.

Bilety na premierę spektaklu "Sanatorium" można nabywać w impresariacie PTT, kasie CK Zamek oraz na stronie: bilety@ptt-poznan.pl.

Cena biletów: 40 zł/20 zł

Przed spektaklem, o godz. 18.30 w holu balkonowym CK Zamek, odbędzie się wykład "Jąkanie można wyleczyć!", prowadzony przez dyplomowanego logopedę - Bernadetę Dziekan-Standowicz. Wstęp wolny.

(-)
Materiał Teatru
3 października 2014

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...