Premiera spektaklu Morze w czasach zarazy w Trójce

"Morze w czasach zarazy" - reż. Romuald Wicza-Pokojski - Polskie Radio - 26 lipca o godz. 20.05

Scena Teatralna Trójki zaprasza w niedzielę 26 lipca na premierę „popandemicznego” słuchowiska, łączącego w sobie wątki kaszubskie, pokoleniowe, tożsamościowe i ekologiczne. W obsadzie „Morza w czasach zarazy” autorstwa Wojciecha Fułka znaleźli się m.in. Maria Seweryn, Andrzej Żak i Magda Żulińska. Emisja o godz. 20.05.

Autorem scenariusza jest sopocki poeta Wojciech Fułek, spektakl wyreżyserował Romuald Wicza-Pokojski, a gospodynią sceny była dziennikarka Trójki Barbara Marcinik. W tym radiowym spektaklu zagrali Maria Seweryn, Andrzej Żak i Magdalena Żulińska. Usłyszeć w nim będzie można również Krzysztofa Gordona i – grającego w języku kaszubskim – Tomasza Fopkę. Reżyserem dźwięku był Andrzej Brzoska, a muzycznie spektakl zilustrował Kacper Fułek.

Spektakl, zagrany w przestrzeniach wejherowskiego pałacu i parku, zrealizowany został przy współudziale Radia Gdańsk – dźwięk rejestrowali inżynier Andrzej Dubas i Marek Iwanowski, a fragmenty tekstu na język kaszubski przetłumaczyła dziennikarka Tatiana Slowi.

Nagrania dokonano w Wejherowie 11 lipca br.

Emisja w niedzielę 26 lipca o godz. 20.05.

(-)
Materiał nadesłany
24 lipca 2020

Książka tygodnia

Jak przejąć kontrolę nad światem nie wychodząc z domu
Wydawnictwo Literackie
Dorota Masłowska

Trailer tygodnia