Premiera spektaklu multimedialnego

Polski Teatr Tańca zaprasza na niecodzienne widowisko

W piątek, 9 maja o godz. 19.00 na Scenie Wspólnej w Poznaniu odbędzie się premiera przedstawienia „Efekt halo”. Jego twórcą jest solista PTT – Daniel Stryjecki, znany widzom m.in. z „DSM-IV 301.81” oraz tworzenia projekcji dla wielu spektakli Polskiego Teatru Tańca. Daniel Stryjecki jest również autorem choreografii oprawy multimedialnej do takich wydarzeń jak: Gala Mistrzów Sportu 2013 oraz rozdanie Paszportów Polityki 2013, które zostało okrzyknięte eventem roku przez MP Power Awards.

W spektaklu „Efekt halo" nie zobaczymy tradycyjnego ekranu, jaki występował we jego wcześniejszych produkcjach tego artysty. Żywymi „ekranami" będą sami tancerze PTT: Agnieszka Fertała, Paulina Jaksim i Paulina Wycichowska.

Tematem przedstawienia jest tytułowy „Efekt halo" polegający na przypisywaniu cech osobowościowych na podstawie powierzchownego, pozytywnego bądź negatywnego, wrażenia. W fizyce nazwą tą określa się zjawisko wywołujące wrażenie tworzenia się aureoli wokół słońca lub księżyca.

Premierze „Efektu halo" będzie towarzyszyć pokaz spektakli „Nondescript" (chor. Urszula Bernat-Jałocha) oraz „SUMO" (chor. Agnieszka Fertała).

Bilety na przedstawienia można nabywać w impresariacie PTT (ul. Kozia 4) oraz na stronie: http://zaproszenia.ptt-poznan.pl/.

Cena biletów: 15/30 zł

Plan wieczoru: 

9 maja 2014, godz. 19.00
Scena Wspólna, Poznań, ul. Brandstaettera 1
„Efekt halo" – PREMIERA
choreografia i video: Daniel Stryjecki
„Nondescript"
choreografia: Urszula Bernat-Jałocha
„SUMO"
choreografia: Agnieszka Fertała

(-)
Materiał Teatru
9 maja 2014

Książka tygodnia

Cztery Dramaty
Wydawnictwo Ossolineum
Cyprian Norwid

Trailer tygodnia