Premiera spektaklu pełnego paradoksów

"Beckett" - reż. Waldemar Śmigasiewicz - Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu serdecznie zaprasza na najbliższą premierę - spektakl złożony z jednoaktówek największego dramaturga XX wieku w opracowaniu jednego z najbardziej cenionych polskich reżyserów teatralnych, Waldemara Śmigasiewicza. Premiera spektaklu "Beckett" w piątek (28.12) o godzinie 19.00.

Przedstawienie powstało na podstawie jednoaktówek Samuela Becketta: "Kroki", "Kołysanka", "Katastrofa" oraz "Przychodzić i odchodzić".

Jak powiedział PAP reżyser spektaklu Waldemar Śmigasiewcz na przedstawienie składają się odrębne historie opowiadające o problemach i rozterkach zwykłych ludzi.

"Beckett przedstawia historie, które zdarzają się zwykłemu człowiekowi. Człowiekowi, który nie popełnił ani tak złego czynu jak Makbet, ani tak wzniosłego jak Antygona" - podkreślił Śmigasiewcz.

Głównymi bohaterami jednoaktówek wykorzystanych w spektaklu są kobiety. Przedstawienie ukazuje ich cierpienie, samotność, oczekiwanie na zmianę. Według reżysera Beckett pozostawił w spektaklu dużą dozę tajemnicy, nie wyjaśnia przyczyn rozterek bohaterek, pozostawia to widzom.

Samuel Beckett (1906-1989), irlandzki prozaik, dramaturg i eseista; jeden z twórców teatru absurdu, poruszającego problemy ludzkiej egzystencji, samotności i wyobcowania człowieka.

(-)
(PAP)
28 grudnia 2012

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia