Premiera spektaklu tanecznego

„Pieces” - spektakl Tearu Bezpańskiego zainspirowany fragmentami powieści Scotta Adamsa

Tym razem Teatr Bezpański zaprasza do Katowic... Już 28 września w ramach tegorocznego programu Centrum Scenografii Polskiej (Oddział Muzeum Śląskiego) realizowanego podczas 4 Metropolitalnej Nocy Teatralnej odbędzie się premiera spektaklu tanecznego „Pieces” pod wodzą Iwony Tchórzewskiej.

Projekt zrealizowany zostanie w siedzibie Centrum Scenografii Polskiej w Katowicach, stając się tym samym częścią wydarzenia kulturalnego w którym udział biorą największe sceny regionu. Warto zwrócić uwagę, że pojawi się też jako jedyna premierowa pozycja programowa tegorocznej edycji impreza.„Pieces" to spektakl zainspirowany fragmentami powieści Scotta Adamsa „Okruchy boga", będącej swoistym eksperymentem myślowym przełamującym schematyczne spojrzenie na świat, człowieka, boga oraz powstałe między nimi zależności. Projekt oparty jest na naszym subiektywnym odczuciu tego czym oraz jaki jest człowiek, jak odnajduje swoje miejsce w świecie i we wszechświecie, wreszcie jak wygląda to nasze – ludzkie – podejście do relacji z drugim człowiekiem, bogiem, światem oraz nauką.

„Pieces... Skrawki, ziarna, okruchy... Czym jesteśmy? Centrum wszechświata czy tylko jego ledwie zauważalnym pyłem? Dzięki czemu wszechświat istnieje? Czy Bóg istnieje? A jeżeli tak to czy wie o naszym istnieniu, interesuje się nami? A może to my jesteśmy fragmentami boga i tylko dzięki nam ma on szansę „istnienia"? Czy nasza „wolna wola" jest tak naprawdę wolna, czyniezależnie od naszych wyborów i tak dążymy ku temu samemu? Czy odpowiedzi jakie podaje nam nauka są właściwe? [...]"

Premiera: 28.09.2013 w ramach 4 Metropolitalnej Nocy Teatralnej

Centrum Scenografii Polskiej w Katowicach

(-)
Materiał Teatru
23 września 2013

Książka tygodnia

Trailer tygodnia