Premiera studencka

"Historia brzydoty" - reż. Anna Piotrowska - Wrocławski Teatr Pantomimy

28 lutego Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza na Premierę Studencką najnowszego przedstawienia "Historia brzydoty" w reżyserii i choreografii Anny Piotrowskiej.

To drugie spotkanie z twórcami i realizatorami z cyklu premier studenckich we Wrocławskim Teatrze Pantomimy, czyli moderowanych rozmów z publicznością, która chce wiedzieć więcej! Po przedstawieniu Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza Państwa do wzięcia udziału w dyskusji z twórcami przedstawienia. Rozmowę z publicznością i realizatorami „Historii brzydoty" poprowadzi Bartłomiej Miernik.

Bilety na premierę studencką dla osób uczących się w specjalnej cenie 10 zł /za okazaniem legitymacji studenckiej lub uczniowskiej/.

Przedstawienie Piotrowskiej powstało z inspiracji Historią brzydoty Umberto Eco. Jedno z kanonicznych dzieł literatury, odnoszące się do teorii estetyki, w którym śledzimy różne, często zaskakujące oblicza brzydoty, dało impuls do postawienia pytania o dzisiejsze kobiece piękno. To piękno ma swoją boginię: Ana, która wykorzystuje słabości, pragnienia, zaciera różnicę pomiędzy iluzją a rzeczywistością, pociąga w krainę anoreksji – miejsce na granicy życia i śmierci.

Ana – bogini symetrii, wagi, ciała, rozmiarów, jedzenia, liczenia, dotyku, szkieletu, zanikania.
Reżyserka zainteresowana jest bezpośrednio ucieleśnieniem CHOROBY. Zastanawia się, kim jest Anoreksja, co myśli, jak czuje. Piotrowska nie jest zainteresowana stworzeniem historii pięciu kobiet chorych na anoreksję. Tutaj aktorki same dla siebie przyjmują dwoiste postaci: ANOREKSJĘ (jej ucieleśnienie) i OFIARĘ anoreksji. Stąd pomysł stworzenia imion bohaterek: Anaza, Anasza, Anagi, Anaria, Anakha.

Spektakl powstał we współpracy z Laboratorium Ruchu działającym przy Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Partnerami są: Biuro Festiwalowe Impart 2016 oraz Instytut Muzyki i Tańca.

Wszystkie przedstawienia można zobaczyć od piątku 28 lutego do niedzieli 2 marca o godzinie 19.00 na Scenie na Świebodzkim. Bilety 30 zł /normalne/, 20 zł /ulgowe/, 15 zł /grupowe/.

(-)
Materiał Teatru
19 lutego 2014

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...