Premiera studencka "Namiętności" w Ateneum

"Namiętności" - reżyseria: Izabella Cywińska - Teatr Ateneum

Teatr Ateneum organizuje kolejną studencką premierę, która odbędzie się 3 kwietnia. Młodzi ludzie znowu będą mieli szansę kupić bilety po 20 złotych, a po spektaklu porozmawiać z reżyserką i aktorami sztuki "Namiętności".

Już w najbliższy piątek o godzinie 19:00 kolejna premiera studencka w Teatrze Ateneum. Tym razem będą to "Namiętności Isaaka Bashevisa Singera" w reżyserii Izabelli Cywińskiej. 

Do czyich drzwi trzeba zapukać, aby znaleźć kogoś, kto nas zrozumie? Bohaterki "Namiętności" odwiedzają uwielbianego pisarza. Pragnąc zarówno metafizycznych, jak i romantycznych przeżyć, powodują sytuacje, nad którymi twórca nie będzie mógł zapanować. Ich zabawne perypetie uczuciowe splatają się w opowieść zarówno o sile ludzkich namiętności, jak i o magnetycznej mocy sztuki. 

Izabella Cywińska, od lat zafascynowana pisarstwem Isaaka Singera, postanowiła dokonać adaptacji trzech opowiadań pisarza: "Brody", Wielbicielki" i "Przygody". Przedstawienie wzbogaciły songi, które specjalnie dla "Namiętności" napisał Andrzej Poniedzielski. Muzykę do spektaklu skomponował Jerzy Satanowski. 

W roli Autora zobaczymy Grzegorza Damięckiego. W pozostałych rolach występują m.in.: Jadwiga Jankowska-Cieślak, Krystyna Tkacz, Magdalena Zawadzka, Krzysztof Gosztyła, Henryk Łapiński, Jerzy Kamas.

Cena biletów studenckich: 20 złotych. 

Telefoniczna rezerwacja biletów: (22) 625–73- 30


Zycie Warszawy
2 kwietnia 2009

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...