Premiera studencka

"Dziwka z Ohio" - reż. Adam Sajnuk - Teatr WARSawy

Teatr WARSawy zaprasza wszystkich studentów na spektakl „Dziwka z Ohio”.

Jest to współczesna, groteskowa "baśń" dla dorosłych według Hanocha Levina w reżyserii Adama Sajnuka. Po przedstawieniu zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji z twórcami przedstawienia na temat „Dziwki z Ohio" i twórczości Hanocha Levina. Dyskusję poprowadzi Elżbieta Manthey, szefowa Agencji Dramatu i Teatru.

17 stycznia bilety w cenie wejściówek – czyli tylko 30 zł!

bilety@teatrwarsawy.pl

www.teatrwarsawy.pl

"Dziwka z Ohio" to jedyny do tej pory nie inscenizowany tekst wybitnego izraelskiego dramaturga Hanocha Levina.

Główne role grają: Zygmunt Malanowicz (znany m. in. z „Noża w wodzie" Polańskiego oraz spektakli Warlikowskiego), Agnieszka Przepiórska i Bartosz Adamczyk. Twórcą jest jeden z najciekawszych młodych polskich reżyserów – Adam Sajnuk.

Hojbitter z okazji swoich 70 urodzin pragnie trochę rozpieścić się prezentem niedrogiej miłości. Z uliczną dziwką prowadzi długie i wyczerpujące negocjacje, swoisty targ o literalnie każdą szeklę. Dowcip przenika się z grozą, a proza życia z sennymi marzeniami. To baśń o podłości i przejmującej potrzebie odmiany.

- Levin ma fantastyczne wyczucie widza, bo nie pozostawia nas obojętnymi, zmusza do zajęcia stanowiska. Cały czas musimy odpowiadać na niewygodne pytania: jaki sens ma życie bez przyjemności, dlaczego człowiek stary zostaje odrzucony? – stwierdza autor inscenizacji Adam Sajnuk.

(-)
Materiał Teatru
10 stycznia 2014
Teatry
Teatr WARSawy

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...