Premiera w Andersenie

"Bucik Kopciuszka" - reż. Katarzyna Kawalec - Teatr im. Andersena w Lublinie

"Bucik Kopciuszka" to kolejna propozycja Teatru Andersena dla najmłodszych. Widząc jak wielką popularnością cieszy się spektakl "Pyza na polskich dróżkach", przeznaczony właśnie dla "naj-najów", postanowiliśmy pójść za ciosem i raz jeszcze spróbować tej formy działań teatralnych. Zadaniem tego typu spektakli jest oswojenie maluchów z przestrzenią teatru oraz ich rozwój sensoryczny poprzez aktywny udział w działaniach proponowanych na scenie przez aktorów.

Nasz spektakl to wariacja na temat znanej wszystkim, choćby z wersji Braci Grimm, historii Kopciuszka. Zachowując linearność opowieści twórcy spektaklu skupili się na jednym z symboli tej baśni - pantofelku, i wokół niego budują całą gamę plastycznych obrazów. Pantofelek jest jedynym śladem, dzięki któremu Książę będzie mógł odnaleźć ukochaną. Drugą ispiracją do powstania scenariusza spektaklu jest książką pt. "Noga w nogę" Viliama Klimacka z ilustracjami Desidera Totha.

Nasze przedstawienie to zbiór obrazów i sytuacji o tropieniu przeróżnych śladów i zostawianiu ich, np. śladów butów, opon, kocich łapek, a także rysowaniu ich tam, gdzie spotkało nas coś dobrego, interesującego. Historia prowadzona przez dwójkę aktorów zachęca do zabawy w detektywa, w tropienie i obserwowanie śladów zostawianych wszędzie, do patrzenia na otaczający świat tak, aby stworzyć opowieść na podstawie tropu, na który się natkniemy.

Filarem przedstawienia będzie zabawa przedmiotami, odkrywanie ich nowych znaczeń i funkcji (but może być Tatą, może być sukienką, karetą, koniem; pudełko - pojazdem, pałacem, tronem). Podobnie jak przy okazji "Pyzy na polskich dróżkach" nasi widzowie zasiądą na scenie razem z aktorami. I choć butów w spektaklu będzie co nie miara to własne buciki i tym razem będziemy musieli zostawić przed wejściem na widownię.

13 września 2014 (sobota) godz. 17.00 – PREMIERA PRASOWA
14 września 2014 (niedziela) godz. 10.00 i 12.00

Bilety na wydarzenia do nabycia w kasie Teatru oraz poprzez system sprzedaży online: bilet.teatrandersena.pl

Kasa biletowa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00
oraz na 2 godziny przed spektaklem. Tel. 81-532 32 25

Teatr. H.Ch. Andersena
Ul. Dominikańska 1 (na Starym Mieście)
Lublin
www.teatrandersena.pl

(-)
Materiał Teatru
9 września 2014

Książka tygodnia

ADAPTACJA. Skrzynka z narzędziami
Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie
Marta Miłoszewska

Trailer tygodnia