Premiera w Będzinie

nowy spektakl dla dużych widzów na koniec sezonu

W Teatrze Dzieci Zagłębia trwają próby do spektaklu w ramach Sceny Inicjatyw Twórczych - "Mroczna gra albo historie dla chłopców" w reżyserii Henryka Adamka. Spektakl adresowany jest do młodzieży i dorosłych.

"Mroczna gra albo historie dla chłopców" to sztuka wielowymiarowa i intrygująca, w której teatr, rozumiany szeroko, antropologicznie, pełni rolę katalizatora. Główny bohater, Nick, chce, tak jak czyni to teatr, "dotrzeć do głębi ludzkiej natury", ale w przewrotny sposób. Jego narzędziem jest Internet, odbiorcą - nieświadomy niczego użytkownik. Wyjątkowość cyberprzestrzeni, szczególne zasady, jakimi się charakteryzuje, ułatwiają bohaterowi manipulowanie bezbronnym i naiwnym Adamem. Ale przestrzeń Internetu jest tylko jednym z miejsc, w którym toczy się gra Nicka, gdyż w pewnej chwili wirtualność ustępuje miejsca realności. Mroczna gra zaczyna mieć wpływ na życie obojga bohaterów - zafascynowanego swoją bezczelnością Nicka, który rozstawia pionki na tej "planszy" i nieświadomego niczego Adama.

"Mroczna gra" w zgrabny i intrygujący sposób pokazuje zacieranie się granicy między tym, co realne a tym, co wirtualne. Zwraca uwagę na swoistą zmianę paradygmatu dotyczącego ludzkich relacji, na skracanie dystansu między obcymi dla siebie ludźmi, na ekshibicjonizm użytkowników Internetu.

Spektakl dofinansowano z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

(-)
Materiał Teatru
31 maja 2013

Książka tygodnia

Ze szczytów Alp…Dramat i teatr szwajcarski w XX i XXI wieku
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Karolina Sidowska, Monika Wąsik

Trailer tygodnia

Kto ukradł jutro?
Olga Ptak
Dlaczego wydałam tę książkę? Bo do ...