Premiera w Bytomiu

"My Fair Lady" - reż. Robert Talarczyk - Opera Śląska

Musical „My Fair Lady" od wielu lat uznawany jest za największy światowy sukces w swoim gatunku, a piosenki takie jak walc Elizy „Ach tańczyć całą noc" czy „Na ulicy tej znanej mi od lat", „Jeden szczęścia łut", na trwałe weszły na listę przebojów wszech czasów.

Ekscentryczny językoznawca, prof. Higgins, zakłada się z przyjacielem – pułkownikiem Pickeringiem, że przemieni uliczną kwiaciarkę w damę z wyższych sfer. Obiektem eksperymentu staje się nieokrzesana Eliza Doolittle... Profesor dokonuje prawdziwego cudu (okupionego ciężką pracą i żmudną nauką jego wychowanki), Eliza pojawia się na balu w ambasadzie, budząc powszechny zachwyt i podziw.

„My Fair Lady" – jeden z najpopularniejszych musicali wszech czasów - powstał w roku 1956 na motywach sztuki George'a Bernarda Shawa „Pigmalion". Od tamtego czasu zrealizowano wiele inscenizacji tego tytułu na scenach całego świata, a jego popularność i wielkie powodzenie ugruntowała dodatkowo nagrodzona ośmioma Oscarami adaptacja filmowa z roku 1964 r. ze znakomitymi kreacjami Audrey Hepburn i Reksem Harrisonem w rolach głównych. „My Fair Lady" – musical od wielu lat uznawany za największy światowy sukces w swoim gatunku - już od maja będzie można oglądać na bytomskiej scenie.

Bilety do nabycia www.opera-slaska.pl oraz w kasach biletowych
PREMIERA: 140, 110, 90 zł, wejściówki 40 zł.
Pozostałe spektakle: 60, 50, 40 zł, wejściówki 15 zł
Teatr Śląski: 70, 60, 50, 40 zł wejściówki 20 zł.

(-)
Materiał Teatru
23 kwietnia 2013

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia