Premiera w Capitolu

"Kocham cię. Ja ciebie też nie. Serge Gainsbourg" - reż. Cezary Studniak - Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu

Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu zaprasza na spektakl Kocham cię. Ja ciebie też nie. oparty o biografię Serge’a Gainsbourga, francuskiego kompozytora, piosenkarza, aktora, scenarzysty i reżysera, jednego z najbardziej wpływowych twórców muzyki popularnej na świecie.

Piosenki Gainsbourga usłyszymy po polsku - teksty napisał Tymon Tymański. Cezaremu Studniakowi, reżyserowi spektaklu, który zagra rolę Serge'a, towarzyszyć będą: Ewelina Adamska-Porczyk (France Gall), Justyna Antoniak (Brigitte Bardot), Agnieszka Oryńska-Lesicka (Bambou), Helena Sujecka (Jane Birkin) i młodziutka Klaudia Waszak w roli ukochanej córki Gainsbourga, Charlotte.

Historia życia syna rosyjsko-żydowskich emigrantów, skandalisty, jednego z głównych prowokatorów przemian społecznych lat 60. XX wieku, autora licznych, niezmiernie popularnych utworów fascynuje i intryguje do dziś.

Gainsbourg widziany oczami Studniaka to zmęczony burzliwym życiem prowokator.
U schyłku kariery z dystansem wspomina i opowiada swoją historię, aranżując retrospekcje sytuacji, które definiują jego drogę, estetykę i filozofię życia.
Osią spektaklu jest relacja Gainsbourga z kobietami, które w ogromnej liczbie przewinęły się przez jego życie. Interesujące w tych relacjach jest odnalezienie tajemnicy niezwykłego magnetyzmu Gainsbourga, mężczyzny o dość kontrowersyjnym typie urody i wielu kompleksach na tym tle. Jego determinacja w osiągnięciu statusu obiektu pożądania, megagwiazdy, aż wreszcie bohatera narodowego jest wyjątkowo intrygująca.

Premiera 14 lutego 2014 na Scenie Ciśnień

(-)
Materiał Teatru
4 lutego 2014
Portrety
Cezary Studniak

Książka tygodnia

Teatr bliskiego kontaktu
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Katarzyna Kalinowska, Katarzyna Kułakowska, Emilia Zimnica-Kuzioła, Ewelina Wejbert-Wąsiewicz

Trailer tygodnia