Premiera w holu Muzeum Narodowego

"Wampir we flakonie" - reż:Maciej Masztalski - Ad Spectatores

Premiera najnowszego spektaklu według Stanisława Ignacego Witkiewicza.

Grupa Ad Spectatores nie po raz pierwszy sięga po teksty Stanisława Ignacego Witkiewicza. Przypomnijmy choćby zwariowane "Da-da-du-du-wieczór-niespodzianek" z 2004 roku oraz spektakl "Nie kop mi grobu", który premierę miał dwa lata później. 

Ten odcinek opowieści z serii "the meeting place", czyli serialu teatralnego o Wrocławiu, będzie się rozgrywać w arystokratycznym salonie. Najbardziej z takim miejscem artystom skojarzył się hol Muzeum Narodowego. Tam też odbędzie się premiera najnowszej sztuki grupy teatralnej "Wampir we flakonie".

Bohaterami tego przedstawienia, o dość skomplikowanej fabule, są przedstawiciele towarzyskiej śmietanki, która wydaje się mocno zdegenerowana. Jedne postaci uwikłane są w niejasne szpiegowskie afery, inne nie mają żadnych hamulców moralnych. Wszyscy spotykają się na pijackich i narkotycznych libacjach. Nie mają do siebie za grosz zaufania, a każdy podaje się za kogo innego. 
Co z tego może wyniknąć? Lepiej nie zgadywać. Obawiam się, że tytuł "Wampir we flakonie" też nic nam nie podpowie. Pozostaje więc wybrać się na spektakl. 

Wszystkich sympatyków próby Ad Spectatores informujemy, że Krzysztof Kopka i Maciej Masztalski pracują obecnie nad internetową wersją teatralnego serialu o Wrocławiu.
(ml)

KH
Gazeta Wrocławska
13 czerwca 2009

Książka tygodnia

Trailer tygodnia

Proces
Pia Partum
19 stycznia 2019 roku na scenie pojaw...