Premiera w Kochanowskim

"M jak morderstwo" - reż: Marcin Sosnowski - Teatr im. Kochanowskiego w Opolu

Sztuka Fredericka Knotta "M jak Morderstwo" w reżyserii Marcina Sosnowskiego zostanie wystawiona na Małej Scenie o godzinie 19.30.

Frederick Knott (1916-2002), brytyjski dramaturg napisał trzy kryminały. Wszystkie zostały sfilmowane w Hollywood i odniosły ogromny sukces, co pozwoliło autorowi w dobrobycie dożyć sędziwego wieku. 

"M jak Morderstwo" najpierw święciło triumfy na deskach scenicznych w Londynie, potem jeszcze większe na Broadwayu, co zachęciło Alfreda Hitchcocka do nakręcenia w 1954 filmu, m.in. z Grace Kelly. 

Sobotnia premiera w Teatrze Kochanowskiego będzie pierwszą w Polsce inscenizacją tej sztuki. Sięgnął po nią (także jako tłumacz) reżyser Marcin Sosnowski, którego "Dwoje na huśtawce" w ubiegłym sezonie okazało się sukcesem kasowym. 

- To klasyczny kryminał, świetna intryga i mam nadzieję, że po prostu fajna rozrywka - mówił Sosnowski na konferencji prasowej. - Małżeński trójkąt, morderca, ofiara i niepozorny z wyglądu, ale bardzo dociekliwy inspektor. Resztę trzeba samemu zobaczyć. 

Na scenie: Kornelia Angowska, Adam Ciołek, Andrzej Czernik, Przemysław Czernik, Leszek Malec i Łukasz Schmidt. 

Premiera w sobotę na Małej Scenie o godz. 19.30 Przedstawienie trwa 2 godziny.

Iwona Kłopocka
Nowa Trybuna Opolska
6 lutego 2010

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia