Premiera w Lalkach

"Po sznurku" - reż. Joanna Gerigk - Wrocławski Teatr Lalek

Spektakl inspirowany twórczością Piotra Gęglawego - podopiecznego szczecińskiej fundacji "Pod Sukniami" propagującej art brut, uczestnika Warsztatów Terapii Zajęciowej organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Reżyseruje Joanna Gerigk. Premiera 11 października.

Wiersze i opowiadania Gęglawego poruszają i zaskakują - słodko-gorzkim humorem, nieoczekiwanymi skojarzeniami i bogactwem nieskrępowanej schematami myślowymi wyobraźni.

PO SZNURKU to historia pewnej znajomości. W życiu samotnego mężczyzny pojawia się "chłopiec" - dorosły z duszą dziecka; o ludziach takich jak on mówiono dawniej jurodiwyj, "dotknięty palcem Bożym". Po tym spotkaniu życie bohatera nigdy nie będzie już takie samo. "Chłopiec" naznaczy go swoim spojrzeniem na świat - świat, w którym papież w Dniu Dziecka połyka balony , a pingwiny "piją kawę i myją nogę Małyszowi".

JOANNA GERIGK: "PO SZNURKU" jest opowieścią o tym, co niezwykłego można zobaczyć w rzeczach zwykłych. Chcemy pokazać, że tak zwani niepełnosprawni mogą być dla nas inspiracją, mogą sprawić, że spojrzymy na świat z odmiennej perspektywy i że wreszcie docenimy wrażliwość i wyobraźnię.

(-)
Materiał Teatru
3 października 2014

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia